Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: reclama... trabant!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
zax
la cum suna reclama asta mai ca-mi vine sa schimb masina...
&feature=related
argon
din acelasi ciclu: radmasa.gif
zax
pai daca tot am inceput:



si cealalta, cu inelele... pe care n-o gasesc tongue.gif
argon
sa vezi cati prieteni o sa ne facem aici.. radmasa.gif
zax
aoleu... asta-i sectiune comuna cu dacia? Am festelit-o rau insemna frustrat.gif Cine m-o fi pus sa ma iau dupa tine... parca nu era si-asa destul de incordata situatia intre clio si logan...
Stefan
Apropo de reclama la MCV: acu ca venira baietii aia de le Harlem Globetrotters, i-au plimbat cu MCV-ul prin Bucuresti?
Zippy
&feature=related
OVIDIUS
Ce-aveti frate cu Solenza? Parerea mea ca a fost o masina reusita, din pacate inlocuita prea repede de Logan...
Zippy
QUOTE(OVIDIUS @ 20 Mar 2008, 16:30)
Ce-aveti frate cu Solenza? Parerea mea ca a fost o masina reusita, din pacate inlocuita prea repede de Logan...
*




N-ai ce sa le faci, sunt oameni cu idei preconcepute.Lasa ca apreciaza altii marfa noastra, noi suntem buni de carcotit pe margine wink.gif
minny
Solniza nu e o masina rea, sigur cu unele lipsuri (dar nu insurmontabile). Atitudinea asta vine din faptul ca multi considera Solenza o masina scumpa la mana a doua. Asta nu contest dar si eu cand o sa o vand nu o sa o dau sub pretul pietii numai ca sa ii creasca ratingu in ochii unor oameni pe care nu ii cunosc si nici nu am nimic de impartit. Daca preturile sunt care sunt se datoreaza mecanismului cerere si oferta al unei economii de piata nimeni nu baga mana la nimeni in buzunar. La fel cautati o berlina pe injectie Cel mai ieftin pe autovit am gasit la 2000 de euro o berlina din 2000 cu aproape 90.000 de KM la bord. De alea de ce nu zice nimeni nimic ca alea au costat si mai putin si e clar ca sunt mai proaste ? Pai va zic de ce, ca de alea cei ce vorbesc solenza de rau nu vor, ei ar vrea ca solenza sa fie 2000 de euro ca poate atunci si-ar lua ca a doua/prima masina una, dar asa ...
zax
Parerea mea: nici o masina nu e nici rea nici buna decat in comparatie cu altele mai scumpe sau mai ieftine. Orice masina e atat de buna cat i se permite prin pretul de vanzare al producatorului. Niciodata nu va fi o masina de 10000 euro mai buna decat una de 15000, 20000 sau eu mai stiu cat. Solenza e (sau a fost) o masina mai buna decat berlina, nova sau supernova dar si mai scumpa si este mai proasta decat logan/clio, megane sau alta masina care costa si dupa multi ani si multi km mai mult decat o solenza. Asta este un fapt pe care nu cred ca vrea si nu cred ca poate nimeni sa-l conteste.

In topicul asta nu am adus vorba despre calitatea sau calitatile masinilor ca o comparatie cu pretul la SH sau ca o comparatie cu alte masini ci pur si simplu am vrut sa arat ipocrizia unei reclame (cea cu trabantul) si apoi au aparut si celelalte. In cea cu trabantul masina aia e prezentata ca o masina de raliu si ea saraca abia atinge 120km/h. Nu mai vorbesc de spatiul prezentat care e cel putin dublu fata de real. Solenza la fel, incearca sa se induca impresia ca e mare si confortabila desi sa fim seriosi, o fi motorul mai silentios decat la berlina dar zgomotul la vant e aproape acelasi iar la spatiu interior cred ca suntem cu totii de acord ca e un minus important. Despre reclama la logan ce sa spun, masina asta e in stare sa "faca" niste motociclete, este stabila atat pe sosea cat si offroad, etc. Reclamele astea sunt parca facute pentru alte masini, sunt minciuni sfruntate. Nu prea se arata calitatile reale dar in schimb se inventeaza si se ridica in slavi niste calitati la care s-a renuntat tocmai pentru a putea face o masina ieftina.
IRONICK
QUOTE(argon @ 20 Mar 2008, 11:21)
din acelasi ciclu:  radmasa.gif 
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
bear_mc
Mie mi-a placut mult solentza. Chiar mi-as lua una. smile.gif
Zippy
Nu-ti lua ca e naspa.Intreaba-l pe argon ca stie el. smile.gif
Merced
Troncane hayonu' ca la Esteit sau ce? huh.gif icon_mrgreen.gif
cata87
mie de 5 ani de cand o am nu mi-a trancanit niciodata hayonu...
tkx
imi place la reclama cu trabantul ca la mersul printre jaloane e dat filmu pe rapid, cum am vazut in unele filme ieftine cu urmariri de masini radmasa.gif
IRONICK
QUOTE(cata87 @ 21 Mar 2008, 02:23)
mie de 5 ani de cand o am nu mi-a trancanit niciodata hayonu...
Sigur, sigur ...
minny
Chiar si cu filmu dat pe rapid parca tot spre sfarsit se pierde controlul masinii smile.gif Nu trebuie sa ne suparam pe reclama oricum. Pe vremea aia daca era singura minciuna ... Insa era si un stil de a face reclame atunci ... cautati pe youtube si o sa vedeti reclama lui Fiat 500 Topolino, Wartburg, etc. Toate erau miezu' ce mai ...
ady85btz
tare rau aia cu trabantelu tongue.gif
iar lumea rade de dacia din 2 motive:
-ori merge cu ratbu prea mult si i se apleaca
-ori are o masina de masina: d-aia tedei
sleep.gif
darius
QUOTE(IRONICK @ 21 Mar 2008, 13:07)
Sigur, sigur ...
*


100.000 si nu tracane nici un hayon
houseISmusic
adevaru e ca am un prieten care are 210.000 cu ea si nu trancane hayonu smile.gif
Si da , exista dacie care a ajuns la 210.000 smile.gif
borkanel
tare filmuletul cu traby si super tare fulmuletu cu dacia noastra pus de zippy wub.gif
tatae00
tare aia cu trabantu numai k in aia la mcv de ce zic k sunt 7 barbati cand de fapt sunt 6
sebybv
Ehee... ai mei au avut Trabi 601S combi, asa am indragit masina aia...
Tata avusese o Skoda 100S dar o vanduse ca nu se gaseau piese de schimb. Si cum aveau de gand sa mergem la mare in concediu in vara aia, vine intr-o zi tata acasa si ne arata "minunea". Mama a inceput sa planga, ca ea nu se suie in masina, ca ea merge cu trenul, etc...
Dupa 7 ani cat am tinut-o, cand am vandut-o am varsat cateva lacrimi dupa Trabi; ne atasasem de el, asa mic si pitic cum era, isi facea treaba.

Doua lucruri retin: ca toti tabantistii se salutau pe drum. Si ca la fiecare drum mai lung pe care il faceam, aveam cel putin o pana de cauciuc. Dar cred ca asta tine de ghinion.

Am crescut cu masina aia...
borkanel
... si eu caut unul bunicel da' nu gasesc sad.gif
Squirrel
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.