Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: prima revizie - la iasi sau la bacau?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
adrianpsk
se apropie timpul pt prima revizie si as incerca sa o fac in conditiile in care schimb cu uleiul meu sau celputin mobil,sa schim si uleiul din cv cu un castrol.si as cauta un dealer care sa faca treaba asta ? as prefera bacaul sau iasul ,stie careva pe cineva care nu te obliga la posirca aia de dacia oil?
ady77
Eu, la Dedeman Bacau, mi-am pus uleiul meu la ultimile 2 revizii. La una din ele (prima din ultimile 2) mi-au scris pe deviz ca am adus uleiul meu.
band206
Fugi de Caremil Iasi cat poti. Nu stiu daca cei de la Bacau sunt mai buni, dar mai rai decat cei de la Iasi nu pot fi. Sunt scumpi, lucreaza incet, nu vezi ce fac la masina, nu fac decat ce vor ei chiar daca le spui ca mai o problema pe ici pe colo.
zanga
Recomand Dedeman Bacau. Fac reviziile la ei de 4 ani si sunt ok.
dacis
Eu, din Iasi fiind, am preferat sa fac revizia la Roman. E si ceva mai ieftin (numai manopera este mai ieftina cu 40-50 RON, adica deja mai mult decat costul combustibilului Iasi-Roman si retur), te lasa sa vii cu uleiul tau (eu am avut un ulei Elf 5-30 si filtrul aferent) si am stat in hala pana m-am plictisit si am plecat eu. Nimeni nu mi-a dat de inteles ca locul meu nu este acolo, dar pentru ca a trebuit sa schimb si distributia in acelasi timp, dupa 1,5 - 2 ore de stat in hala am zis ca mi-a ajuns. De mentionat conduita (macar relativ) prietenoasa a personalului, in conditiile in care in afara de manopera nu am luat de la ei decat filtrul de aer, care mi-a fost facturat la un pret relativ OK, adica nu chiar nesimtit.
Karmann
Iti recomand cu cea mai mare caldura Darex Auto in Suceava, daca distanta nu e chiar o problema, desi vad ca singura optiune in afara de Iasi e Bacaul. Si eu ma feresc de Caremil(lucrand in Iasi imi era mai comod sa fac la ei revizia), dar am ramas extrem de multumit de cei de la SV. Si pun ulei mobil1.

Multa bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.