Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Jante Megane 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
barbera
Caut doua jante aliaj pentru Megane 2;modelul original Renault pe 15 inci,numai sa nu-mi cereti prapastii....va rog.
i_am_sleek
din cate stiu eu cele originale de aliaj incep de la 16 pt M II, cele de 15 sunt doar din tabla
barbera
Exista,le-am vazut sint originale renault....crede-ma pe cuvint.
AlexC
Poti sa dai te rog exact modelul care te intereseaza? La Megane 2 jantele de aliaj au fost de 16", cred ca numai la Megane 1 au fost de 15".

Eu am 2 jante de aliaj Kubera pe 16" pe care le pot vinde, insa sa stiu daca tu vrei pe 15" sau pe 16".
i_am_sleek
te cred pe cuvant dar si tu crede-ma la fel ca nu exista pt megane II jante aliaj pe 15
barbera
Exista frate:modelul identic cu cele pe 16 (in echiparea standard) dar pe 15;le stiu pe cele de megane 1 si nu au nici o treaba.
AlexC
Am cautat intr-un catalog cu accesorii pentru Megane 2 si am gasit intr-adevar o lista de jante de aluminiu pe 15", insa niciuna din ele nu s-au adus in Romania.
[attachmentid=1627441021]
Daca le recunosti din poze, macar spune-ne si nou ce model exact cauti.

La noi jante de aliaj au avut doar echiparile Dynamique/Privilege/Sport si ca optiune pentru Expression.
barbera
Jantele de la pag 12(unde sint si capacele);eu am gasit 2 jante pe un sit de licitatii(okazii),am licitat,vinzatorul a zis ca sint pe 15, poza anexata arata exact ca la 16dar, omul zice ca sint pe 15, nu m-am dus inca sa le iau ca am zis intii sa mai caut doua bucati.
AlexC
Cred ca tot faci o confuzie enorma. Jantele de care spui tu sunt Reinastella si sunt pe 16". Incearca sa: zi-ne te rog ce scrie pe lateralul cauciucurilor cu care sunt incaltate jantele tale? Mai mult epoze gasetsi si aici, cu toate modelele de jante care au venit pe Megane 2.1: http://renault.autoforumrb.ru/accessories.htm?&mod=Megane.

barbera
Nu mai stiu frate ca pozele pe care mi le-a trimis individu par a fi nervastela da el zice ca sint pe 15;oricum duminica ma duc la galati sa le vad si daca sint ce vreau eu le iau.
AlexC
Pai tu nu mai ai 2 la fel pe masina? Vrei 2 jante aliaj pe 15" ca sa ai modele diferite fata-spate sau cum? Daca insa tu vrei sa cumperi de pe forum 2 jante pe 15" care sa se potriveasca cu cele asazis de 15" pe care le cumperi de la Galati duminica, permite-mi sa ma prapadesc pe jos de ras. Documenteaza-te mai bine, da si tu ceva mai multe detalii si poate scapi de o teapa mare.
barbera
Poti sa te tavalesti si pe sus nu numa pe jos(numa ai grija sa nu fie frun cui);am gasdit 2 jante care la prima vedere par noi si pretul e de "moaca";ok pina le iau dau anunt si poate mai apar 2 care sa semene cu alea si am rezolvat o treaba;deocamdata nu ma obliga nimeni sa le cumpar nici pe alea licitate nici pe cele care POATE vor apare aici pe forum.Compri?Daca vrei sa te distrezi, zi, ca stiu citeva bancuri bune....
AlexC
Ai fost la Galati? Ce dimensiune aveau jantele alea?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.