Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme la ambreaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
AG-05-VYT
Salut! pentru inceput vreau sa va descriu problema de la cap la coada.
Pe masina am avut o Cv4 am inlocuit-o cu una cv5 am schimbat si discul de ambreaj nou nout,placa am luat-o de la un vecin parea ok iar rulmentul de pe cutia in 4!problema e ca am ambreajul adica pedala foarte moale si nu intra in viteza daca strang ambreajul se intareste pedala, intra in viteza, dar nu mai am demaraj(ca si cum ar patina discul)si nu imi mai ramane acea garda intre rulment si placa.o fi din placa de presiune si rulment ca pe ele doua nu le-am schimbat??sau se poate sa mai fie si din alte chestii??va rag sa ma ajutati!nu stiu ce sa ii mai fac!!! sad.gif
AR-18-MOS
Ti-am raspuns in celalalt topic ... E chiar asa grav incat sa necesite deschiderea a doua topic-uri identice? Nu cred ...
AG-05-VYT
scuze dar e netu" de vina mi-a dat prima data eroare dar totusi vad ca s-a deschis.rog un moderator sa stearga unul din ele inca odata ma scuzati!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.