Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Volkswagen Golf 5
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
seatfan
Vand Volkswagen Golf 5 URGENT!
Date ale masinii:
- anul fabricatiei 2004, km parcursi 69.000, capacitate cilindrica 1.600 cc, combustibil Benzina, motor FSI, consum 7 l/100km mixt, 115 cai putere, are verificarea tehnica facuta, culoarea gri metalizat.
Cutie viteze: 6+1.

Masina este in stare impecabila. Dotari: 10 aibaguri, tapiterie full piele, motor 1.6 FSI, ABS, ASR, jante aluminiu, anvelope noi (garantie 2 ani), xenon, senzori parcare, dublu climatronic, etc. Pretul este 11.300 euro negociabil.

PS. Rog moderatorii sa mute acest topic in cazul in care este postat gresit. Multumiri!

Contact: 0766 666177

26 Mar 2008, 14:49:
UP!
seatfan
UP!
catala2k
tara de provenienta a masinii?

a fost accidentanta?

ceva probleme la motor, am citit pe forumul vw ca din cauza carburantului de proasta calitate, care se gaseste la noi, cu aceasta motorizare sunt probleme, fapt ce a dus la scoaterea acestei motorizari din lista VW?

scaunele au cumva si suport lombar?

cum e haionu, scartzaie?
seatfan
Salut!
Iata raspunsurile la intrebarile tale:
1. Masina este cumparata din Romania.
2. Nu a suferit accidente semnificative. Adica, a fost schimbata doar bara fata pentru ca a fost crapata. Si mici zgarieturi (dar mici!), inerente in Bucuresti.
3. Nici o problema nici la motor si nici la altceva. E adevarat in parte ce se spune, insa lucrurile stau cam asa: la motoarele FSI si TFSI trebuie sa pui benzina de 98 minim. Si merge foarte bine. Nu am avut probleme niciodata cu masina asta, nu m-a dezamagit niciodata. Daca pui benzina 98, totul e ok.
4. Parca au, voi verifica si revin. Dupa cate stiu, au.
5. In masina nu scartaie absolut nimic, deci nici hayonul. Nu se aude nici un "greieras".

Masina este o masina bine intretinuta. Si se poate vedea. Nu a suferit accidente, asa cum am spus, a fost polishata cand a fost nevoie, in interior nu exista nici o zgarietura, totul este ca nou.
Singurul motiv pentru care m-am decis sa o vand este un upgrade.
catala2k
mersi de info

inca o intrebare, ce echipare e si distributia la cati km se schimba?
seatfan
Distributia se face la 90000 km.
Nu stiu ce nivel de echipare e.
seatfan
UP!

31 Mar 2008, 13:47:
UP again!
seatfan
UP!

2 Apr 2008, 14:38:
UP!
seatfan
UP!

3 Apr 2008, 19:43:
Masina s-a vandut. Se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.