Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Upssss
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dany_daci1300
.. am facut o tampenie ... cand am dat jos carboratorul am rupt "garnitura"aia groasa ...adik prima garnitura si am o intrebare ....daca nu o pun ce se intampla ...si cam cat costa una noua
ilgo
Naspa. Trebe sa te intorci in 1975 sa iei una identica...
brigada_diverse
se intampla ca o sa traga aer fals daca nu se enaseaza...garnitura aia groasa e pusa intre talpa calda si galerii daca nu ma insel....cumperi una noua...nu e o avere...2 lei...3 lei...cva de genu...
SSilent
QUOTE
Naspa. Trebe sa te intorci in 1975 sa iei una identica...
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

este 1 ron garnitura aceea (10000lei vechi) si iti recomand sa pui alta, si ca fapt divers, garniturile nu se refolosesc, ai dat-o jos pui alta smile.gif
Hacker
Din cate stiu eu sunt 2 garnituri. Una mai gorasa si una mai subtire. Le cumperi si le mintezi. Treaba costa pana in 50000. Succes
Mirciulik
De o situatie asemanatoare ma lovesc si eu.

Am curatat carburatorul insa la remontare nu mai stiu cum vin acele garnituri.

Imi poate da civena ordinea lor?

Si inca o chestie: Nu am reusit sa pun garniturile la clapeta de acceleratie. Nu-mi picura deloc benzina, motorul merge bine in turatie insa la relanti oricat m-as chinui nu il pot tine stabil plus de asta am amestecu bogat si imi afuma bujiile imediat.

PS: Tot ce tine de aprindere e nou (sau verificat sa fie in parametri): aprindere gotronic cu senzor, fise tesla, capac deduco, bujii sinteron.
dany_daci1300
aia groasa prima si aia subtire dupaia tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.