Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cheie - inchidere centralizata - Dacia Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
tomycta
Va salut,

Am o problema cu cheia de la dacia logan.

Pe cheie am 2 butoane ( inchiderea centralizata ) si anume :

un lacatel deschis - care s-a "scufundat" putin in cheie
iar lacatelul inchis - s-a rupt (nu mai exista plasticul acela cu lacatelul deschis pe cheie)

Stie cineva, pot schimba cheia, pot face rost de butoanele acelea din cauciuc ?

.... o idee cva.

multam.
klaus
In targ in Buc se gasesc seturi de chie cu rf, 25 ron setul (una cu rf, una fara).
Si schimbi doar carcasa, nu si placa.
tomycta
sal

iata cum arata cheia :

user posted image

ce inseamna "cheie cu RF" ?
placa = placa care are montat pe ea un "cip" ?

Nu sunt din Bucuresti, ai putea sa imi iei tu cumva si sa mi le trimiti prin posta romana, in caz ca nu gasesc la mine in oras ?

mersi!
argon
gasesti la tine in oras, dar nu la 20 ron setul wink.gif
sonykel
pai ala de deskidere e normal sa fie ingropat ca asa e de felul lui , ca sa evite deschiderile din greseala...
iar ala ptr inchidere nu stiu ce sa zic? ai gheare? huh.gif
giani03
am eu cheie daca vrei dar trebuie codata din cate stiu
l@u
Schimba placuta lui in carcasa ta si gata.....numai cele noi trebuie ,,invatate" de calculatorul masinii
tomycta
QUOTE(giani03 @ 27 Apr 2008, 21:24)
am eu cheie daca vrei dar trebuie codata din cate stiu
*



sal.
cum pot ajunge in posesia cheii tale, fiindca nu cred ca trebuie codata, iau placuta din cheia mea si o bag in cheia noua.

astept un raspuns,
multumesc anticipat.
gean1man
nu cred ca se potrv
klaus
In doi ani cred ca daca o lua si la pila si tot o potrivea...
Mai uitati-va si voi la data postarii.
jay333
Salut, se pare ca am probleme cu contactul in sensul ca mi se cam blocheaza cheia. Ieri am avut ceva emotii deoarece nu mai puteam roti cheia in contact insa am reusit pana la urma.
Aveti idee cam cat costa un contact si setul de incuietori pentru usi/portbagaj? Trebuie schimbat si antidemarajul (sau cum s-o numi)?
Multumesc.
PS: Logan 1.4 din 2005 in caz ca o avea vreo relevanta.
C@talin
volanu era blocat ?
vezi ca e normal trebuie miscat unpic de el ca sa il deblochezi si sa rotesti cheia usor .
jay333
Multumesc de raspuns, banuiesc ca la cei 140.000 km facuti cu masina mi-am dat seama ce e normal si ce nu.
marius.b
sall all am avut si eu probleme cu cheia dela logan si am fost la un baiat care are atelierul la sincai coltz cu tineretului langa posta in 5 min mia programat o alta cheie de care sant foarte multumit e foarte prompt si are preturi foarte bune in speranta ca va e de folos apelatil cu toata increderea
sebibv
Salut,

Pare cam stupida intrebarea mea, insa, exista cumva vreo carcasa (evident neoriginala) astfel incat sa pot sa integrez telecomanda de la alarma (astra 100) in carcasa cheii de la logan?
Asta ar insemna ca cineva ar trebui sa fi turnat altfel de carcase...desi nu cred...mrita sa intreb smile.gif
MRemus
mi s a rupt si mie butoanele la chia orginala. poate cineva sa mi spuna si mie cum si cu ce a desfacut telecomanda?
bygy007
cu surubelnita , are un surub pe spate
Apolodor
Salutare. Mie mi s-a rupt cauciucul de la butonul deschis si l-am amanat cam mult pentru schimbare. Si inevitabilul s-a produs in sfarsit. Am reusit performanta sa rup si butonelul mic de pe chip. Aveti idee daca prin targ gasesc chipuri de cheie goale ? (zic prin targ pentru ca stau relativ aproape)
Daxx
Incerc si eu sa reinvii acest topic. Am aceeasi intrebare ca Apolodor. Poate cineva sa ma ajute cu un raspuns? Multumesc!
robbie_ro
1. Cumperi butonul si il inlocuiesti pe placa.
2. Cumperi o cheie noua cu butoane si chip si o programezi pe masina (UCH poate memora maxim 3 chei parca)
Daxx
Mersi de raspuns.
Butonul se poate cumpara? Unde il pot gasi?
Cit costa cheia cu chip?
robbie_ro
Buton de schimb gasesti pe la magazinele de electronice sau pe site-urile de licitatii (nu dau nume). Pret: intre 3 si 10 lei, in functie de vanzator.
Cheia noua cu tot cu programarea ei costa undeva pe la 150 - 200 lei.
Daxx
Multumesc mult!
marian_ariciuc
are cineva idee daca UCH-ul stie de telecomanda cu 3 butoane? se poate programa cheie cu 3 butoane pentru functii noi?
nu m-am plictisit de logan....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.