Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme cu halogene
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
BeciAcustic
Mi-am pus halogene si cand aprind becurile indicatorul din bord de la baterie scade la minim ..... cand sting revine la normal. Voi patiti la fel? Ce ma sfatuiti?
viorel 77
sa montezi un releu pt ele.
BeciAcustic
Am 2 relee pe masina... e modelul cu 4 chioare dupa cum observi.... nu e asta pb.... alte sugestii?
viorel 77
ai 2 relee . dar probabil ca halogenele au intensitatea prea mare.
si eu am 2 si aceiasi problema ,scade intensitatea la relanti.
alte relee pt. intensitatea care o ai.
BeciAcustic
pai am respectat intensitatea.... 55/60... nu am pus mai mari decat poate suporta..... deasta ma mira... ca daca erau de 100 intelegeam..... si totusi pot avea ceva pb din cauza ca scade acel indicator, ce efecte poate avea?
tibip
sa iei curent direct de pe plusul alternatorului. Acolo sa legi releul.
viorel 77
probleme
nu
doar ca stand la relanti nu iti mai incarca bateria cum trebuie.
incearca sa pui un releu mai mare, halogenul absoarbe mai multa energie decat un bec normal.
masina din fabrica a fost prevazuta cu anumite componente stas, pt. ca atunci la noi nu existau anumite piese care le gasesti astazi.
BeciAcustic
Se gaesc de cumparat astfel de relee? ce trebuie sa cer mai exact.... sfatuiti-ma daca voi ati rezolvat aceasta problema!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.