Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Liberta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dany_daci1300
De ce sunt asa de putine ???
BeciAcustic
AU fost fabricate limitat....oricum au fost si sunt masini bune... mai ales daca le intrtii cat de cat. Se gasesc de cumparat daca te tenteaza!
dany_daci1300
nu ma tenteaza ... da am auzit zvonuri ca proiectul a fost furat de dacia .... si daia's putine
BeciAcustic
nu stiu ce sa zic.... nu am auzit asa ceva..... a fost furat de la cine?
dany_daci1300
nu mai stiu ....dacia liberta a fost facuta si de renalut ?

<span class='edit'>30 Mar 2008, 00:36:</span>
DA DE ASTA ATI AUZI ??? CICA S-AU FABRICAT
cosmin_bojin
Aia e Dacia 500 Lastun!!S-au fabricat la Timisoara,motor 500 cm3 mic in 2 cilindrii,nu prea reusite.
dany_daci1300
Da de dacia star sau jumo stiti ceva ??? da de dacia nova cu 7 locuri are cineva de pe aici ?? sau X 90 daca nu ma insel
AR-18-MOS
X90 era denumit Logan inainte.
Si de toate masinile cu care ai pus tu poze la Probleme Tehnice ... s-a mai discutat. SEARCH!
Stefan
un simplu search chiar pe forumul asta iti va raspunde la toate intrebarile. mie nu-mi vine sa cred ca cineva nu stie de fabricarea lastunului ohmy.gif . cati ani ai, de curiozitate?

LE: blush.gif mi-aduc aminte de ultima poza: a fost publicata in AMS, si erau atat de siguri ca ala va fi viitorul X90. Aveau pana si confirmarea unui mare spy auto din afara. Eram si eu atat de entuziasmat de noua Dacie. Ee.. n-a fost sa fie.
AR-18-MOS
@dani_daci1300, tu nu vezi ca ultima poza e facuta in PhotoShop? laugh.gif
dany_daci1300
am 13 ani tongue.gif si am o dacie din 75 ... de la bunicu
AR-18-MOS
Da stingerea cineva pe acest topic? Va rog ... rolleyes.gif
Executron
Oaa..E promitator daca pe forum intra pasionati de la varste fragede smile.gif.
ZTV
multi inainte dany_daci1300, sper sa mai astepti macar 5 ani pana o sa conduci....
cred ca tu esti cel mai tanar membru pe foumul nostru:D....felicitari
Psyche
dany, sper sa ajungi in vreo 5 anisori sa iti iei carnetu...pana atunci pune mana si citeste forumul ca ai ce invata wink.gif foarte multi o sa aiba tendinta sa te cam scoata din calcul...sfatul meu e sa citesti mult si sa scrii putin si doar atunci cand e nevoie smile.gif
Stefan
Psyche ai dreptate. Multi or sa zica "uite-l si p-asta micu', isi da cu parerea si pune intrebari aiurea". Pasiunea se cultiva de mic.
La 13 ani ai putea sa incepi sa experimentezi pe masina lu bunicu': mai desfaci una alta, mai pui la loc (daca mai poti tongue.gif ). Asta daca te pasioneaza. Eu am inceput chiar mai inainte sa fiu interesat de lumea auto, tin minte ca pe la 6 ani stiam toate marcile europene si orasele de origine si faceam concursuri in fata blocului. Asa ca pune intrebari cat mai pertinente si interesante si sunt sigur ca se va gasi cineva sa-ti raspunda.
djasu82
A zis si el la misto ca are 13 ani si repede ati pus botu. Eu nu cred nimic!
SSilent
hai sa ne dam noi repede cu parerea sleep.gif
BeciAcustic
Bai Schija ... lasa ca e bine sa ne dam cu parerea..... vezi ce faci cu mamaliga aia smile.gif)
Psyche
@dany_daci1300: daca ai de pus intrebari care consideri ca nu sunt foarte pertinente (la care unii au sa te ia la misto) trimite-le pe PM la mine si promit ca te ajut. wink.gif
sa ai grija de bijuteria bunicului tau tongue.gif si a mea o am de la al meu wink.gif bine, ca eu acum am 22 de ani e alta treaba smile.gif
za_kristake
Si cam la ce pret ajunge o liberta?
Stefan
jdemilioane
za_kristake
Nasol, este 1 pe youtub. motorul face toata masina oricum la o liberta in rest nu prea cred ca e mai performanta
AR-18-MOS
QUOTE(za_kristake @ 30 Mar 2008, 16:25)
Si cam la ce pret ajunge o liberta?
*


Ieftin domne ... wink.gif
dany_daci1300
chiar am 13 ani tongue.gif
argon
QUOTE(dany_daci1300 @ 30 Mar 2008, 01:15)
am 13 ani tongue.gif  si am o dacie din 75 ... de la bunicu
*




asta nu e o scuza sa faci topicuri cu subiecte discutate, si in locuri nepotrivite.

Asta ai vazut? Daca mai apare cate un topic facut fara sa cauti inainte se sterge fara avertizare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.