Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbat Ambreiaj la 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
free_fiber
Am schimbat discul de ambreiaj acum vreo 3 ani. Acum imi cam patineaza (nu rau - pot da scarturi cu masina) dar imi patineaza cand se incalzeste(mers cam o ora cu ea prin Bucuresti) in treptele 2,3,4.

Acuma va intreb: de ce patineaza; trebuie schimbat discul+placa de presiune + rulmentii ala care mai sunt p-acolo? (Daca da, as dori si eu cateva sfaturi; adica de unde as putea cumpara niste piese bune si ieftine; si un service unde sa numi ia prea multi bani- zona dr taberei,militari. eu am gasit un service si-mi ia 1,1 mil.)

Multumesc anticipat
Ov
manopera e buna la ce-ai gasit tu.

Acum, ca piese nu stiu ce sa-ti zic, trebuie vazut la fata locului. In principiu poate merge sa schimbi doar discul si rulmentul fara placa. Sau daca esti sarac rau de tot, poti sa schimbi doar ferodourile de pe disc.
axel
QUOTE(free_fiber @ 13 Dec 2004, 16:53)
Am schimbat discul de ambreiaj acum vreo 3 ani. Acum imi cam patineaza (nu rau - pot da scarturi cu masina) dar imi patineaza cand se incalzeste(mers cam o ora cu ea prin Bucuresti) in treptele 2,3,4.

Acuma va intreb: de ce patineaza; trebuie schimbat discul+placa de presiune + rulmentii ala care mai sunt p-acolo? (Daca da, as dori si eu cateva sfaturi; adica de unde as putea cumpara niste piese bune si ieftine; si un service unde sa numi ia prea multi bani- zona dr taberei,militari. eu am gasit un service si-mi ia 1,1 mil.)

Multumesc anticipat
*


pt ambreiaj te poti duce la un service in berceni!se numerste la viorel si e gata in 30-40 min.costa 450.000
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.