Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: carnet de intretinere si garantie dacia 1310 i
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mar10may
are cineva idee unde as putea vedea un certificat de intretinere si garantie al unei dacii 1310 i? ma intereseaza operatiunile care se faceau periodic in intretinerea automobilului pe perioada garantiei precum si nr de km la care se faceau acestea(ma refer la filtru de benzina,filtrul de aer,schimb ulei ,inlocuit distributie etc.)
mihai0070
nu l-ai primit o data cu masina ?
maryus_83
+1 As dori si eu acelasi lucru.. manualul posesorului pt. Berlina Li. Multumesc anticipat!!!
mihai0070
nu mai inteleg nimic ? pana la urma ce se vrea ? manual , fisa de revizii sau garantie ?

daca tu nu gasesti ce vrei pt dacia ta pe odc sau dc++ inseamna ca nu stii sa cauti , credema ca o sa il gasesti in 10 min ...
mar10may
sunt al 2 lea proprietar si nu am primit decat carnetul cu instructiuni de folosire nu si cel de garantie
BeciAcustic
am eu si pt berlina si pt breck ... o sa fac tot posibilul sa o scanez maine si sa postez niste arhive.... sper sa am timp ....
maryus_83
Nu are nimeni? sad.gif
BeciAcustic
am eu dar nu am posibilitatea sa scanez... nu am scaner..... nush cum naiba sa fac..... mai intreb si eu pe la prieteni..... poate reusesc sa bag totusi cartile....
mar10may
sincer pe mine m ar interesa numai operatiunile care se faceau la service pe timpul garantiei.nu tot carnetul.daca vrei scrie-ne si noua ce e in acel tabel la fiecare revizie.la 5000,10 000 15000,si asa mai departe,pana la 100.000 sau cand iesea masina din garantie.schimb ulei,filtre(benzina si aer),bujii,distributie si cam tot ce se facea masinii la fiecare revizie.eventual si modelele de consumabile care se recomandau.ce fel de ulei ,etc multumim anticipat
BeciAcustic
Acolo e un tabel din cate stiu eu cu buline la km respectivi si o legenda... asa ca nu prea am cum sa o scriu... e ca un grafic.... o sa incerc sa scanez.... sa vad unde naibi.....
Minel
QUOTE(maryus_83 @ 1 Apr 2008, 19:31)
Nu are nimeni? sad.gif
*




Poate o sa va ajute asta !!! unsure.gif
deceneu32
QUOTE(Albert Einstein @ 4 Apr 2008, 16:45)
Multumesc Alex, gasisem asa ceva:

"This chrome profile with is 10,8mm, at the center is 8,4mm.
This strip is chromed plastic."

Se pare ca nu prea se incadreaza unsure.gif
*


Te pot eu ajuta cu niste Kedere cu ornament.

4 Apr 2008, 18:18:
QUOTE(mar10may @ 30 Mar 2008, 15:51)
are cineva idee unde as putea vedea un certificat de intretinere si garantie al unei dacii 1310 i? ma intereseaza operatiunile care se faceau periodic in intretinerea automobilului pe perioada garantiei precum si nr de km la care se faceau acestea(ma refer la filtru de benzina,filtrul de aer,schimb ulei ,inlocuit distributie etc.)
*


Am eu un ghid de intretinere din 1985 nou-nout.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.