Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am rezolvat-o
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mir_74
am avut o problema cu dacia mea injectata si multumita voua celor ce a-ti postat am rezolvat-o.Intrebarea mea este daca a-s putea retuce turatia la ralanti din surubul de la clapeta de acceleratie? biggrin.gif
viorel 77
Injectie?
La cat sta la relanti?
Sorin_18
QUOTE(mir_74 @ 1 Apr 2008, 15:57)
am avut o problema cu dacia mea injectata si multumita voua celor ce a-ti postat am rezolvat-o.Intrebarea mea este daca a-s putea retuce turatia la ralanti din surubul de la clapeta de acceleratie? biggrin.gif
*


cam greu de explicat iti trebui niste fire care le conectezi la baterie si cu celelat capat atingi niste lamele la botorasul de relanti....imi este cam greu de explicat daca vrei ne int si ti-l fac eu
mihai0070
ce turatie ai la relanti? de vrei sa o reduci ? normal ar trebui sa stra la 750 (+/- 25) dar nici la 800 daca sta nu este grav, mai bine las-o asa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.