Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] DACiA 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Andu Simion

Cumpar Dacia 1300, in stare buna, cu elementele originale de 1300.
Sunt din Ploiesti,
si tot caut dar nu am gasit nimic care sa ma incante.

Mail-ul meu este: andu_xsimion@yahoo.com



3 Apr 2008, 07:35:

încã valabil!

3 Apr 2008, 21:52:

excl.gif
Motreanu Sorin
Ai rabdare ca sa poti gasi ceea ce merita!O masina buna,mai ales la varsta respectabila la care sunt 1300-le este greu de gasit.Dar nu imposibil! Trebuie sa cauti si sa nu te arunci la prima vazuta.Poti avea surpriza sa vezi maine o alta mai faina si o sa-ti para rau.

Cauta de preferat una din perioada 69-72 sau pana in 75 sau chiar mai noua dar cu conditia sa aiba tablaria ok si fi atent daca nu a fost bagata sudura in table sau schimbate praguri/usi.Inca poti gasi masini care nu au avut parte de modificari la tablarie si la care nu au aparut inca (cel putin vizibil) nesuferitele gauri.
Fi foarte atent la longeroane ( sa nu fie putrede de rugina),la praguri,colturi de usi si nu ignora basicutele de rugina care la curatare se transforma in gauri.
Cauta de preferinta masini de la proprietar,preferabil primul proprietar.
Mult succes in cautari!
Alecs_TGA
am eu un vecin....... care are una din 72 BEC masina originala toata.... TOT motorul original are pana in 50.000km........ dar si pretu am auzit ca e mare chiar f mare i se oferise 60 mil anu trecut dar pe vremea aia zicea ca fara 65 nu o da.....cand am auzit sa imi pice fata
Andu Simion

Multumesc pentru sfaturi,
Revin cu detalii in caz ca gasesc ceva..

Salutãri tuturor!
f10ryn
de vanzare: dacia 1970 originala, in botosani, stare buna de functionare. 1000 E negociabil
Motreanu Sorin
Un UP din partea mea! Succes la cautari,asteptam vesti smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.