Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inlocuire vitezometru
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
BeciAcustic
Vitezometrul meunu mai merge .. am facut rost de unul la fel.... cum fac sa il schimb?trebuie dat tot bordul jos sau pot si altfel(cum)? pot scoate numai ceasul cu vitezometru sau trebuie sa le scot si pe celelalte doua? va rog sa imi dati cateva indicatii.... Iata bordul:
Psyche
la 1310 nu stiu exact, dar la 1300 sunt toate ceasurile prinse la un loc.
probabil ca nu e 100% necesar sa dai bordul jos, dar nu e greu daca trebuie.
ceaki
trebuie sa dai toate ceasurile jos. cauta cu search ca gasesti cum.
kalyyyyyy
Se dau doar ceasurile jos.In spate,daca bagi mana ai 2 cleme sus si una jos(asta e optionala,cine il desface nu prea o mai pune la loc).In rest te descurci ca depinde de la model la model(la bordul cu turometru de exemplu se poate schimba doar ceasul cu turometru).Oricum foloseste functia search!
BeciAcustic
fratinlor am incercat sa schimb si nu am reusit.... cine imi recomanda un electrician sa mi-l schimbe... in constanta... si la ce bani multumesc!
radioman
Vino la intalnirile noastre cu ceilalti forumisti si s-o milostivi careva.. smile.gif
PH-06-BOA
Desfa suruburile de M6 de la ambele capete ale bordului ( care prinde bordul de stalpi ) si ridica de bord cat poti, pentru a face loc blocului de aparate sa ieasa ( consola care sustine volanul, loveste de cupla metalica a vitezometrului ) . Insista si vei reusi .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.