Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: butonul de avarie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
stefi_sv
salutare la toata smile.gif lumea vreau am si eu o mica problema astazi amschimbat bordul la daciuta mea si chinuindu-ma sa scot panoul de bord am dat peste butonul de avarie si si am scos toti papucii de acolo. panoul de bord am reusit sa il pun la loc dar am ramas fara semnalizari pt ca nu mai stiu cum vin puse firele de la butonul de avarie. mad.gif am facut un mic desen cu papucii dein spat daca ma poate ajutacinev asa imi spuma cum vin puse firele v-as fi recunoscator biggrin.gif. am gasit ceva dar nu inteleg prea bine despre ce e vorba. va multumesc.
MECCA
cam asa ceva ar trebui sa fie
stefi_sv
multumesc sper sa imi mearga. m-ai scos din necaz biggrin.gif
si as mai avea o intrebare e normal ca miezul cablului de la chilometraj sa iasa afara?
bygy007
sau asa
stefi_sv
mutam problema rezolvvata. acum am semnalizari biggrin.gif
cannavaro
QUOTE(MECCA @ 7 Apr 2008, 21:05)
cam asa ceva ar trebui sa fie
*



acum 3 zile mi-am schimbat bordul de la masina, si nu am urmarit cand am dat jos firele de la butonul de avarie. Acum cand am pus firele inapoi am urmarit schema ta si surpriza: cand apas avaria se aprinde semnalul dreapta, iar cand apas semnal stanga dreapta nu se intampla nimic.


edit: am mai gasit o schema. Niciuna din cele 2 nu functioneaza desi inainte mergeau atat avariile cat si semnal, stanga dreapta.
vallyyy
asta functioneaza sigur biggrin.gif ..............am testat-o wink.gif
pcostica
daca nu-ti merg semnalizarile foloseste schema pusa de bygy007 doar ca trebuie sa identifici firele( cu un multimetru)care duce plusul la releul de semnalizare,care aduce plusul permanent,care aduce plusul dupa cheia de contact.Celalalte patru fire le pui cum vrei tu.
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.