Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema instalatie electric
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
unstrain_bruma
pai so luam ajea .... de 3 luni imi zboara sigurantele de pe pozitie si faza scurta dreapta {pasager} si as crede ca e de la un fir intrerupt sau ceva... am schimbat zeci de sigurante chiar si unele recalbirate si nimik merge oleak se'nferbanta si se aude poc si gata.... deci cineva din Suceava dispus sa ma ajute ... precizez... incepator... prima masina in familie .... o dacioara 1310 L din 98 pe carburatie ...
bygy007
scurt pe undeva sau izolatia roasa mai ales pe unde intra firele prin tabla
ceaki
uita-te ca poate ti-s firele pe sub radiator si atunci la trepidatii acesta iti foarfeca cablajul care merge catre partea dreapta wink.gif de obicei acolo-i baiu'
Sorin_18
scriu si eu aici ca sa nu mai deschid alt topic,ieri duimineata trebuia sa plec pana la iasi toate bune si frumoase,pe drum mam oprit sa cumpar o sticla de apa sa bag la stergatoare,apoi dau sa plec dar bordul era mort cu exceptia ceasului de apa si nu mai mergeau nici stopurile pe frana si nici semnalele,am ridicat capota mam uitat la siguranta si era arsa am schimbat vro 3 si mi le ardea,dc???se poate intampla daca a curs apa pe tablou??.va multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.