Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nelamurit...!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
unstrain_bruma
mi'am cumparat de la magazin dacia autorizat becuri ptr faze ... far cn4 din ala patratzoase cu un colt taiat.... becuri pe care e scris xenon ... 60/55 w paremise ... oare au ce comenta casketarii.... si apropo vad o lumina alb perfect... si ele's albastre
vi_escu
Sunt "imitatii" de xenoane, cam ca otonelul ala de 3 lei petul!
baranga
si ala e far cn3 ca cn4 e far de "zambetu lui iliescu",cam asa biggrin.gif !!!
radmasa.gif
mihai0070
si becuriel alea lungi , cu varful vopsit in gri cu scolu p4t , ce sunt de ce model ?
dani_devito
Bec xenon radmasa.gif ha ha ha.... de asta nu am mai vazut .... te rog pune o poza.
ilgo
Xenon vine vorba... Daca lumineaza mai bine decat clasicu incandescent nu vad care-i problema...

[attachmentid=1627443612] [attachmentid=1627443613] [attachmentid=1627443615] [attachmentid=1627443614]
ArtVandelay
alea sunt becuri cu halogen unde vedeti voi ceva de xenon scris pe ele?
dani_devito
ok , vb lu colegu astea sunt halogene de culoare albastra , defapt eu am xnon pe masina si nu vad nici unde unde are bec. E ca o cutie cu ceva de sticla mare si f greu . Inlocuirea unuia din acestea m-a costat ma bine de 200 euro cu manopera cu tot

10 Apr 2008, 00:31:
am sa fac maine o poza sa va arat cu arata un xenon adevarat .

10 Apr 2008, 23:44:
asa cum am promis am facut niste poze la xenoane.......

10 Apr 2008, 23:45:
asa cum am promis am facut niste poze la xenoane.......
HellRaiser
Desi te'a derutat probabil denumirea Xenon de pe cutie, mai jos scrie halogen. Dap halogene albastre.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.