Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: averizor marsarier
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ovidiun
cand am luat masina avea avertizor sonor de marsarier...dupa o zi...nimic.
L-am intrebat de ce nu se mai aude si a zis ceva de genul ca o fi vreun contact...ceva. can anyone help?

11 Apr 2008, 11:24:
unde ar trebui sa caut?
klaus
ce inseamna avertizor de marsarier? din cel cu senzori de marsarier sa te avertizeze de distanta fata de obstacole, sau bipaie permanent afara cand bagi in marsarier?
xyz
cred ca la ala care canta sau bipuie cand bagi in marsarier se refera..
Minel
QUOTE(ovidiun @ 11 Apr 2008, 11:23)
cand am luat masina avea avertizor sonor de marsarier...dupa o zi...nimic.
L-am intrebat de ce nu se mai aude si a zis ceva de genul ca o fi vreun contact...ceva.  can anyone help?

<span class='edit'>11 Apr 2008, 11:24:</span>
unde ar trebui sa caut?
*



Ai cumva alarma , unele alarme au fost dotate cu astfel de avertizor de marsarriere sau sunt de cumparat asemenea avertizoare care se monteaza in locul becului corespunzator mersului inapoi de la tripla spate .
C a t a l i n
La sonda de pe cutie sa cauşi...
psihoursu
ori ai un bec cu avertizare sonora pe el ori (cazul meu ) ai legat prin bara spate o sirena care se alimenteaza de la becul de marsalier, dak nu cumva este in alarma
maseax
QUOTE(psihoursu @ 11 Apr 2008, 13:52)
ori ai un bec cu avertizare sonora pe el ori (cazul meu ) ai legat prin bara spate o sirena care se alimenteaza de la becul de marsalier, dak nu cumva este in alarma
*



Exista asa ceva ?
psihoursu
da dar becurile nu sunt bune, sirenele care se monteaza separat sunt bune singura chestie sa nu intre noriu in ele
sobolan
QUOTE(MAERSK @ 11 Apr 2008, 13:06)
La sonda de pe cutie sa cauşi...
*



aia nu e sonda...ala e doar un intrerupator electric...daca arata ca o sonda asta nu inseamna ca asa si este,cum spuneam,iar vorbesti aiurea....
argon
bai mai terminati cu atacurile sau faceti-le pe PM. Nu stiu cum ii zice exact, dar la magazin ii zice sonda marsarier, asta e denumirea cunoscuta de toti.
sobolan
pai si piesele astea au mii de denumiri asa zise "din popor"....sonda ai la apa,ulei si la gaze(lambda)..... tongue.gif
BeciAcustic
sunt interesante becurile alea cu bipuieli... le montezi si gata ... nu e nimic greu .... si nu sunt nici scumpe.... recomand.... depinde de care iei... poti face comanda online.... ca sunt mai l-lumea.... in magazine... sunt bune dar....se poate si mai bine biggrin.gif
psihoursu
eu stiu ca se ard foarte repede becurile acelea
BeciAcustic
care alea? specifica....
roland
Sobolan draga, te legi de MAERSK peste tot unde poti. Asa-i zice si la Logan. Io zic sa scoti un dictionar de termeni, sa-i obligi pe producatori sa-l aplice si apoi sa ne inveti si pe noi sa vorbim corect. Oricum, multumim pentru "luminare".
OAP
Si ma rog frumos de ce nu i-ar zice sonda?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.