Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Focsani - Tecuci - Barlad - Vaslui
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Christiansen
Daca intrarea si iesirea din Barlad erau "varza", se pare ca apropiate alegeri locale au urnit niste energii s s-au pus petice de asfalt ... Tot e mai bine decat nimic ...

Vreau sa va semanlez totusi ca sectorul de drum dintre Barlad si Vaslui e plin de "cratere" de aproximativ 20-30 cm.

Mare grija, deoarece drumul este drept si te imbie sa "ciupesti" acceleratia si cand ti-e lumea mai draga ... apare un crater ... biggrin.gif
zodrac
Pai cum te astepai sa fie ca doar l-au reasfaltat anu trecut biggrin.gif cat vrei sa tina o lucrare, o vesnicie radmasa.gif
dragoselu
Am mers si eu pe drumul Galati - Vaslui - Bacau, sa te fereasca toti sfintisorii ce hal de drum: varza de tot! Nici ca mai trec pe acolo, gropi langa gropi, sate uitate de lume! Bietii oameni care locuiesc acolo nu au nicio vina in schimb.

D.
j.d
E bine de stiut Christiansen, mersi mult...voi face acel drum la sfarsitul lunii...cand am fost anul trecut intre Barlad si Vlaslui, am nimenit exact dupa asfaltare si era plin de griblura...evident ca a sarit o piatra in parbriz si la spart...mai ciudat este ca si la drumul inapoi am mai incasat o piatra din aceeasi griblura...sad.gif
Christiansen
Cu placere blush.gif ... Iti recomand sa stai cat mai aproape de axul drumului biggrin.gif deoarece craterele sunt mai la margine.
Deci il asfaltasera anul trecut radmasa.gif Super tare! Pentru ca prin octombrie - noiembrie mi se parea de vis.
Christiansen
Uite ca se intampla ceva in tara asta ... s-a cam reparat drumul asta rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.