Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] - Dacia Berlina -din 1982
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
whitecar
Anuntul este postat pentru a ajuta propietarul.
Cunosc masina ,iar daca o punea la vinzare acum 2 ani o cumparam eu .
Masina nu a fost alergata (propietar in virsta )
Asadar :
Se scoate la vinzare
-Dacia 1300 -cu imbunatatiri (asa ii spunea pe vremea aceea )
-An fabricatie -1982
-Km reali -5.015 -nu este greseala
-4+1 trepte de viteza
-ITP valabil pina la 21.06.2008
-Baterie noua (ian 2008 )
-Roata de rezerva +cric+coarba
-Unic propietar
-Perfecta stare de fuctionare
-Pret 2600 Ron ( 26 mil lei vechi )
-Masina este in Bucuresti

Tel 0726137404 -Lucian
sorin1983
se poate verifica sigiliul de la bord(ceasuri)? ma intereseaza cam toate sigiliile, inclusiv cel de la cablul de kilometraj!
slaiciprian
pune foto, sa vedem cum arata, sincer e greu de crezut.
whitecar
Din ceea ce cunosc eu ,sint sigur ca totul este in regula ,masina asta am avut-o sub ochi de cind eram copil ,omul o ingrijea si nu cred ca este ""minarita ""(nu avea nici un interes ),daca esti interesat poti stabili prin telefon sa vii pentru verificare ,nu mai pricep sa le caut eu

stiu ca este greu de crezut ,despre foto ma tot chinui sa le atasez dar nu reusesc
naomy_naili
POZE CU BATRANICA ????
whitecar
............si foto ,in pdf caci altfel nu a mers (erau prea mari )
apline5
trebuia sa aiba cheder cu inima si a fost lovita clar ceva in fata ....sau ma rog e ceva neregula acolo, trebuiau bari nichelate , in 5000 km s-au intamplat multe cu masina asta (asta daca sunt reali normal)
ii zicea "dacia 1300 elemente caroserie 1310" spun asta pt ca am si eu una
sorin1983
banuiesc ca nici nu a fost revopsita nu? pretul ramane neschimbat???
adiya
Cred ca ai vazut si tu asta de aia intrebi (mai mult ironic).
Oricum omu' nu a zis ca este ORIGINALA asa ca nu vad nimic dubios aici. Sariti toti pe el ca n-are bara nichelata; ca n-are cheder cu inima...poate ii intra apa etc.

free UP
whitecar
Accept comentariile desi (nu ar trebui sa fie categorice in exprimare ) sintem la bursa totusi ,daca voiam impresii o postam la Cafenea .
Masina nu este ""pregatita-preparata ""pentru vinzare ,se vinde ceea ce se vede ,nu ceea ce se banuieste ca este sub un posibil luciu de vopsea noua .
Nu a fost revopsita la service ,ci doar reparata home made (si nu era tinichigiu-vopsitor )de catre propietar il vedeam in fata blocului cum o bibilea pe la punctele de rugina .
De lovit nu imi aduc aminte sa o fi vazut adinc infundata vreodata .
Cred ca are mai putina rugina decit a mea de doar 8 ani.
Comentariul despre cheder este dea dreptul inutil facut .Pai si la cele mai tinere cu chedere originale si tot exista posibilitatea sa se scurga apa ,nu stiu la asta de ce nu are originalul .( pentru user-apline5 - te invit sa mergi sa o vezi iti vei aduce aminte de cum arata masina ta la motor cind avea 5000km -cum arata tabla necosmetizata pe o masina de 26 anisori )
Despre pret ,sunati la telefonul din primul post ,posibil sa se negocieze ,cind voi afla o schimbare de pret o voi posta .
Repet masina nu imi apartine ,ajut doar la vinzarea ei .
Motreanu Sorin
Pare cam uzata pt nr de kilometrii invocati.Nu este o afirmatie certa si nu ma leg de masina.Vorba ceea,cui nu-i place sa-i dea pace smile.gif.Insa ..chestia cu kilometrajul,profit de ocazie..am vazut zilele trecute,cand mi-am desfacut ceasurile de la a mea cat de usor se poate "face".Preferabil sa nu se increada nimeni in afisajul de la dacii se pot manari usor wink.gif.Partea tehnica si de portanta se poate reflecta relitatea.
In fine,un Up din partea mea cool.gif
whitecar
Pret nou -2500 Ron (25 mil lei vechi )
butter
cum nu a fost lovita ? contra aripa dreapta este fixata cu suruburi , ce asta e trabant ? ar fi multe de spus dar incerc sa ma abtin .
whitecar
Noul pret -2400 Ron
megane2.2
la 240 ron ma intereseaza , cum facem ?
whitecar
""megane2.2""- in prima postare cu detaliile anuntului ai un nr . de tel ,poti suna si stabilil detalii pentru a viziona masina
Dupa cum am spus eu doar ajut prin postul de aici la vinzarea ei .
Bafta
whitecar
Sus

13 May 2008, 21:26:
pret nou 2300 Ron
whitecar
pret nou 2200 Ron
whitecar
sus cu 2100 Ron
whitecar
Up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.