Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inlocuit rulmenti roti
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Taxon
de la un timp huruie groaznic rulmentii pe fata dreapta (haios e ca nu tot timpul ...) asa ca ma gindesc sa o dau pe patrunjika la bibilit ...
mi se pare de bun simt sa schimb rulmentii cu totul (nu numai bagat vaselina in ei, chit ca e doar ceva mai mult de un an de cind s-a umblat la ei)
asortat cu vreun eventual pivot care se cere de schimbat ... cam la cit s-ar ridica operatia?
Devils
cam 500k rulmenti noi si cam 600k manopera...dar poti sa ii schimbi si tu ca nu e asa de complicat

eu am dat 400k in primavara, poate acum a mai crescut pretul
Taxon
i-as schimba eu, dar nu am presa de scos rulmentii
si fara ea, nu prea vad cum .. sad.gif
shaq_rose
daca te intereseaza am niste prieteni care se ocupa de mecanica si sunt f talentati... ieftin. daca intetreseaza da un MP
B31AYZ
QUOTE(shaq_rose @ 18 Dec 2004, 14:15)
daca te intereseaza am niste prieteni care se ocupa de mecanica si sunt f talentati... ieftin. daca intetreseaza da un MP
*



Salut ,

Am vazut la Bricostore extractoare de rulmenti de 13'' si 14'' .Pe dacie ce marime e ?
CiprianPJM
Buna intrebare! cat m-ar costa si pe mine o presa de rulmenti? Nu mai stiu daca e diferita cea de fata de cea de spate (nu mai stiu daca rulmentii de fata se scot cu presa sau la mana, am facut o singura data treaba asta, cu ceva timp in urma si nu imi mai amintesc)


P.S. Daca imi aduc aminte bine se scoteau cu o presa diferita.
vaally
QUOTE(B31AYZ @ 20 Dec 2004, 13:58)
Salut ,

Am vazut la Bricostore extractoare de rulmenti de 13'' si 14'' .Pe dacie ce marime e ?
*


pe fata la dacie sunt rulmenti 6207zz adica , capsulati cu camasa interioara de 35mm exteriorul este de aprox.65-70mm nu stiu exact dar oricum asta inseamna 2.5-3"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.