Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sare din marsalier
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
raduhoria
In momentul i care bag in marsalier si dau inapoi dupa cativa metrii, imi sare maneta din marsalier.Care ar fi cauza?
pavel_daniel
sincronul de maralier.
raduhoria
stiu ca nu e sincron pe marsalier
Stefan
pinion uzat sau butucul sincron pe care angreneaza pinionul sau arborele primar.
si e maršarier.
ramses86
la cutie (in exterior) ai o mica placa acoperita partial cu un plastic cu o anumita forma...parca patina ii zice...aia o mai ai? Eu am avut aia uzata si imi sarea mereu din marsarier sau nu imi intra in viteza 1
raduhoria
Patina o am,acum nu stiu cat e de uzata,dar as putea sa-o schimb.
qwertyro
eu am schimbat patina...fara succes acum parca sare si mai repede...inainte o mai tineam cu mana ...acum deloc....cam cat credeti ca ma costa? cred ca mai bine o fac decat sa iau una sh nu?
ramses86
esti sigur ca ai pus-o si reglat-o bine? eu m-am chinuit vreo ora pana am stabilit ""optimul
daca e bine reglat...at tot sincronul poate fi buba
Tiberiu-Andrei
Marcharrierul nu are sincron.Nu are cu ce sa fie sincronizat.
Crow45
si eu am aceiasi problema 1zhelp00.gif
Paca
e din cutie...patina nu are treaba...patina ghideaza treapta 2 si marsarieru,in nici un caz nu tine schimbatorul sa nu iasa din viteza.
ramses86
na at nu stiu...eu patesc alceva mai nou...sa zicem ca is in a 3-a...si franez...ma opresc...vreau sa o bag 1-a...si poola ca nu intra...trebuie sa las abreiajul face clic si mai apas odata si deabia atunci imi intra...aia de la ce e?
Paca
e de la poola...sa-ti dea warn pt limbaj
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.