Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nevoie de ajutor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Paca
m'am hotarat,dau jos cutia singur insa am nevoie de catefa sfaturi.cam ce ar trebui sa stiu,scule si un manual de reparatie pt cutie in 5 tr.multumesc
Sorin_18
in primu rand mai ai nevoie de un prieten,si scule bune....si nu in ultimu rand mult chef de munca
Paca
singur de ce n'as putea ?rog detalii...despre absolut orice factor implica demontatul cutiei si reparatia...ce scule...etc
bmwh548
Eu iti recomand sa rogi un meserias sa se uite la ea. Du-te la dezmembrari la Luca si intreaba de Ciprian (cred ca inca mai lucreaza acolo). Se ocupa strict de cutii si motoare din cate tin eu minte. El a facut cutia pe "batrana" acum cativa ani si pot schimba vitezele cu doua degete. Tot el a facut cutia si pe CN-ul unui amic acum vreo 2 ani (cred) si functioneaza impecabil. Nu stiu cat ti-ar cere acum, dar eu zic ca e bine sa vorbesti cu el, macar informativ. Cutia e destul de "complexa" daca nu ai pe cineva cu experienta langa tine. Ciprian gasea bucse si alte minuni pe acolo (pur si simplu baga spitul si scotea piesa) pe care eu nu le vedeam nici cu lupa (si de masina ma ocup doar eu cu tatal meu...motorul a fost desfacut bucati bucatele si facut inapoi...am ceva experienta). Ca scule speciale tin minte ca el avea o cheie fixa polizata de 24 daca nu ma insel. Oricum mergi si vorbeste cu el...nu te costa nimic. Sincer daca nu as fi ocupat cu facultatea as veni sa te ajut ca imi place la nebunie mecanica smile.gif
Paca
am un fost coleg de fac care lucreaza la luca...e mai mult decat un simplu lucrator...o sa vorbesc cu el...sa vad cum sta treaba...multumesc
ydaniel
cv e complicata la reglat.nu e asa un proiect de weekend pt cine nu s-a mai bagat.
Paca
pai asa cred si eu...cred ca o las pe mana unui mecanic cand o'i avea banii necesari.voi ce parere aveti ? cat sa fie o manopera pt schimbat diverse in cutie ?
Sorin_18
nu stiu exact dar am auzit ceva de 3 milioane cu tot cu demontat/montat....apropo daca vrei iti dau nr la un mecanic....ieftin si bun
Paca
sunt din iasi,tu?
Sorin_18
bucuresti.....soryy
Paca
no problem
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.