Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbat entreir dacia old 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
coco_3033
Salut,

Am si eu o mica intrebare:

Daca lipseste garnitura de cauciuc ( cea de protectie nu cea de etanseitate) la entrier ce efect ar avea in timp ? blush.gif
driverx
Blocare asigurata in timp. va aduna nori la greu. Desfal, pune garnituri noi. Credema ca nu ai vrea sa ramai cu etrieru infranat.
shaq_rose
nu te zgarci nici la timp nici la bani, pune garnitura ca mai tarziu faci munca patriotica !
coco_3033
Multumesc pentru raspunsuri, asa am sa fac

Am o intrebare un incepator se poate descurca singur sa puna garnitura pe care sigur un 'mecanic' a uitat sa o puna huh.gif

Am schibat etrierul si intrebarea este : daca dupa ce am mers pret de vreo 10 km in bucuresti si nu am garnitura de protectie si nu cea de etansietate la etrier sa busit cilindrul etrierului? sad.gif

Multumesc
driverx
10 km nu cred ca avea cum, dar cand pun garniturile noi, sa ai grija ca nea Vasile sa curete bine si cilindrul, dar si corpul etrierului. Verifica daca nu sunt pete de rugina pe cilindrul, daca da, ia altu, nu e scump. Daca nu il schimb, asta iti va manca garniturile si ....belele iar.
coco_3033
Nenorocirea este ca etrierul a fost schimbat cu unul nou.Cel vechi era ruginit rau.Nu la-m vazut pe 'gigel' ca ar fi pus si cealalta garnitura, dar maine (luni) ma duc din nou laei.
Sper ca de data asta sa nu mai uite nimic.

Multumesc pentru ajutor.
La multi ani!!! rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.