Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Folie de culoare pt bari in loc de vopsire?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
blaze2k
As vrea sa am barile in culoarea caroseriei masina fiind albastru mineral dar pretul aberant de vreo 4-5milioane pt vopsirea a 2 amarate de bari ma face sa ma gandesc la atle solutii excluzand vopsirea barilor de catre mine pt ca nu am mai facut asa ceva si probabil mi-as bate joc.As vrea sa aflu parer ea altora despre aceasta ideie.Eventual daca stiti unde as putea infolia barile in Timisoara. MS
AR-18-MOS
Pentru infoliere in Timisoara, cauta firma "OCSE Design&More ... "(nu este reclama), mai multe detalii aici.
unEL
Daca ai casco ... da cu ea in bordura smile.gif
VLADIautomobile
Niciodata nu o sa scoti culoarea aia prin infoliere!
FILter
Culorile metalizate abia le scoate vopsitorul cu vopsea originala Dacia iar tu vrei s-o faci cu folie de plastic biggrin.gif Daca chiar insisti sa ai inca un loc expus la juliturile din parcare singura solutie e sa dai banul pentru vopsire intr-un service Dacia, asta daca vrei sa arate ca pe Prestij.
juristul2000
Mai am eu ceva tapet daca vrei, a ramas de la casa si decat sa-l arunc.Frate strange bani si le vopseste sau cauta vopsitori mai de bun simt si lasa naibii foliile
Parerea mea
AR-18-MOS
Oricum, intr-o vara se va duce toata folia aia ...
chelloo83
se face aiurea folia, in mai putin de 2 luni se decojeste...
speed_fane
dorinta lui, banii lui, parerile au fost deja spuse, alegerea-i apartine
blaze2k
M-am decis sa cheltui banii pe niste jante wolfrace pro-sprint black si in urma parerilor de mai sus am decis sa mai astept pana am bani so vopsesc.

19 May 2008, 21:09:
OMFG acuma mi-am verificat mailul cu cateva zile in urma am trimis un mail catre cei de la caroseriei auto europa si mi-au trimis uramtorul raspuns.
Buna ziua

Pt bara f si sp trebuie vopsita intreaga piesa
Pt ornamente portiere, manere ext si oglinzi

Total estimativ 1293 ron.
Deci creca renunt la vopsire sau ma duc la un cotet de cartier cu riscul ca nu iese culoarea exacta.
fabius
Ai fi putut sa iti cumperi tu cateva spray-uri in culoarea caroseriei si sa te apuci sa vopsesti barile.
Ai fi ajuns foarte ieftine, iar cu spray-urile respective nu prea ai cum sa iti bati joc de ele pentru ca e foarte usor sa le vopsesti.
Este clar ca nu se compara folia cu vopseaua.
Acum depinde si de bari.
Daca sunt din plastic vopseaua se prinde mai greu, iar in timp se detelioreaza.
Serje
Eu zic sa dai sfaturi despre vopsit cand o sa te pricepi la asa ceva. Daca dai cu ce trebuie , tine bine vopseaua si pe plastic, restul barii care este vopsita ii tot din plastic deci ...
blaze2k
Stiu ca trebuie dat cu primer si chiar am luat un tub de vopsea si unul de primer dar nu am tupeul sa dau o sa incerc pe manere celputin daca nu iese aceias culoare sau cine stie ce s-ar mai putea intampla pun niste manere de inox peste.Vreau sa precizez ca n-am vopsit decat pereti la viata mea si mi-e teama sa nu ami bat joc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.