Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: orga de lumini
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mitza02JDS
acum 3 sap am luat un bloc de lumini de la un magazin.Lam montat pe masina fain frumos a mers(am instalatie de 1310 care permite blituri).Acum 2 seri cand sa comut de pe faza lunga pe faza scurta miau ramas blocate , ca sa trec initial pe fata scurta trb sa dau pe pozitii si dupaia pe fata scurta .Cand fac chestia asta toti imi fac din faruri ,c a poate cine stie ce semne le fac .
pavel_daniel
Probabil ca ai cumparat un bloc de lumini de 30 de lei .Unul original costa vreo 90 de lei.Cred ca singura rezolvare este sa-l duci inapoi daca mai ai bonul sau daca nu ,sa-l decapsulezi si sa-i aranjezi interiorul.Am intalnit si eu asa ceva.Succes.
mitza02JDS
poi poti sami arati si mie vreo poza sau daca stii pe cineva care a intalnit chestia asta .Apropo pe bloc am dat 97 de lei .Dar sal ia sfinti ca a mers beton dintro data.Aratami si mie vreun topic legat de problema mea ca nu pot deloc sa merg cu ea noaptea sau macar zimi ce are inauntru sa stiu la ce sa ma astept
pavel_daniel
Totusi problema nu acolo trebuie cautata(in blocul de lumini).Scoate releul de faza lunga si vezi daca functioneaza faza lunga pe farurile din exterior.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.