Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme motor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
kopey
Am incercat toate variantele pentru a avea consum mic si sa mearga bine motorul dar fara reusita. Merge de zici ca-i tractor..si daca accelerez brusc se ineaca!!!! Am schimbat tot, am pus bujii cehesti( au capul maro maro maro de nu vezi nici pe sinterom asa ceva), jiglere noi, garnituri de la carb, am reglat-o de 50 de mii de ori,cand accelerez brusc se ineaca,si nu pot pleca brusc de pe loc, nu am intzeles treaba cu scanteia ( cand o reglezi ) si mai consuma si mult e tot!!!!!



Nu inchideti topic-ul pentru ca nu trebuie sa stau sa trag concluzii de la problemele altora pentru pb mele...!!!




Multumesc mult.
ag02cws
Daca la relanti sta ok, nu cred ca are treaba cu scanteia. Daca da in nas, trage aer fals pe undeva sau e infundat furtunul ala cu diuza.
gino73
...sau jigleoarele noi pe care le-ai cumparat nu sunt calibrete corect, ....... sau reglajul carburetorului nu este corect,...sau prinde aer fals pe la capacul carburatorului, ..... sau prinde aer fals pe la pompa de sptit.... verifica toate astea
Ionescu
Carburatorul e cu probleme la tine. Da-l jos si regleaza-l si aranjeaza-l!
Smailey
Exact problema asta am avuto sin eu pana ieri pana nu dai carburatorul afara sal coreti tot si sa schimbi toate garniturile de la el si aia de la capac si celelalte 2 nu o sasi revina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.