Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: MONTARE CASETOFON
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
yon
IMI POATE SPUNE SI MIE CINEVA PT CE ESTE MUFA "REMOTE IN" DIN SPATELE CAS.
UNI ZIC CA PT TELECOMANDA SI ALTI CA AR FI AUXILIAR, VOI CE ZICETI?
APROPO CU CE POT DA SI EU GAURILE PT BOXE IN SPATE ?
bygy007
in functie de model si mufa poate fi pentru magazie CD telecomanda cu fir , sau intrare semnal
thedragon
Cel mai sigur scrie in cartea tehnica a aparatului, in caz ca nu mai ai cartea intra pe site-ul producatorului si acolo gasesti cartea tehnnica. Gauri poti face cu masina de gaurit, "soricelul", panza de bomfraier. Acum depinde de posibilitatile omului
argon
se muta la locul potrivit.
offroad39
053.gif yon gaurile le poti da cu un fierastrau pendular pui pinza pt fier cea cu dantura mica si mai scurta.Eu de ex.am dat 2-3 gauri alaturate cu un burghiu cu diametrul de 4mm ;dupa ce am trasat cu un marker circumferinta boxei.La inceput intentionam sa tai cu un flex dar am renuntat din cauza saintilor ce sareau in portbagaj [acolo fiind rezervorul de benzina] acum depinde de indeminarea ta si de ce scule dispui succes
Carburatorul
Salut, gauriile pt. boxe le dai cu ferastrau electric(cu panza pentru fier) cu s-a spus mai sus.
Trasezi circumferinta difuzoarelor, dai o gaura "de plecare" iar apoi tai cu ferastraul.
EU le-am dat de pe partea din portbagaj, ca din masina nu poti din cauza lunetei.


MARE ATENTIE LA LUNETA! sa nu o spargi la partea orizontala de jos, recomand sa scurtezi panza la cat ai nevoie pt. mai multa siguranta.
Inca ceva :ochelari de protectie cand tai cu ferastraul, exista riscul sa-ti cada shpan in ochi.

Bafta!
relu_steriop
remote in se refera la o sursa remote de muzica, adica Ipod, magazie, mp3 player normal sau ce mai vrei tu, se refera al o sursa externa de semnal
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.