Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vreau sa schimb cam tot la Dacie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Viyrus
salutare.vreau sa scjhimb toate la dacie ma refer tot ce tine de roti....bucse pivoti placutza...de toate si pe fata si pe spate tot inafatra de arcuri.ce trebuie sa cumpar de la magazin???
thedragon
De ce sa schimbi totul daca nu este necesar, te duci frumos la un mecanic sa iti verifice masina si el o sa iti spuna ce trebuie cumparat
Kruger
Vrei un sfat ? Mergi la mecanic sa-ti spuna ce trebuie schimbat, si apoi pune banul deoparte pentru restul. Va cadea totul mai devreme sau mai tarziu.
CriSTI68
deci sunt fericit ca nu sunt singurul nebun yupy.gif

wise_guy.gif vezi ca te poate duce la cateva zeci de milioane daca vrei sa schimbi cam tot
Kruger
Evident smile.gif) asta incercam si eu sa-i spun. Dar nu e o problema. Daca vrea sa schimbe totul deodata, are respectul meu maxim.
tzepesch
o reparatie capitala, la mecanica, fara set te duce cam 3000ron. numai piese de uzina
Kruger
Presupunand cu nu ai probleme si la tabla. Caz in care, suma se poate dubla. Mai am putin si termin totul la ea, inclusiv interior. Totul fara motor, si a costat pana acum peste 6000 RON. Dar nu prea a ramas mare lucru din ce era inainte....poate plafonul si portbagajul doar.
CriSTI68
BUN ASA, abia am ajuns la instalatia electrica, merg in paralel cu mecanica si tablaria, timp putin pentru ea, cred ca prin august cel tarziu o termin si eu, tocmai ma bate gandul sa o fac neagra smile.gif
Viyrus
ma refeream la tot ce inseamna bucse pivoti ..din astea....(tot ce pprovoaca trancanitul pe la roti)smile.gif
Minel
QUOTE(Viyrus @ 19 May 2008, 06:48)
ma refeream la tot ce inseamna bucse pivoti ..din astea....(tot ce pprovoaca trancanitul pe la roti)smile.gif
*


bucsa brat superior
bucse brate inferioare
-pivoti inferiori
-planetare
-bielete de directie
-capete de bara
-bucsa teflon caseta de directie
-suport motor
-tampon motor
-bielete antiruliu
-bucsele de la bara antiruliu
-T-uri amortizor
-amortizoare
-bucse tiranti
Asta pe fata,iar pe spate :
-tendoane
-arcuri
-amortizoare
-saboti
-cilindri
-bucse bascula
-mosorel bascula


Viyrus
ms...ma duk sa imcep sa fac cumparaturile smile.gif
ydaniel
QUOTE(Viyrus @ 18 May 2008, 22:37)
salutare.vreau sa scjhimb toate la dacie ma refer tot ce tine de roti....bucse pivoti placutza...de toate si pe fata si pe spate tot inafatra de arcuri.ce trebuie sa cumpar de la magazin???
*


de unde esti?
ca te ajut eu sa iei piese mai ieftine cool.gif
Viyrus
suceava
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.