Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
atentat_cu_bomboana
Ce incurcatura! smile.gif
Sta cineva pe linga crisma de la Stadionul National sau putem schimba locatia?

De "La Nave" ce ziceti, In rondul de la farfuria cu zodii, de linga intrarea in Parcul Carol, cam pe unde se tineau intilnirile daciaclub? Au lasagna si Ciuc.
Au si "parcare" de biciclete, pe terasa. Le vedem de la mesele de la geam.

O ninge?...
L.E. Nu ninge, da's 0... -2 grade, feels like -6... -9. S-a cam inchis sezonul.
corrado83
eu sunt pro bodega ce ziceti voi. vin si va fac prezentarile cu noua bicla:D
atentat_cu_bomboana
Pai ziceti daca ramine asa:
1. VladG
2. corrado83
3. atentat_cu_bomboana (?)
4. dan_dhs (?)
5. Peaty
6. b76bgaarh,
ca sa putem suna de rezervare la La Nave pentru vineri (miine) ora 18:30, sa pastram loc la geam sau sa le zicem ca vrem cu bicicletele inauntru. 0742.396.992 e numarul pentru rezervari.
La noi inca e cu semn de intrebare, dar il lamurim repejor.
VladG
ok de la mine.
b76bgaarh
eu ajung pe la 19.00 - 19.30
atentat_cu_bomboana
18:30, masa la geam, biciclete legate afara pe terasa.
vis-a-vis
Nu e bine... ca sunt biciclete scumpe, iese saua usor, rotile, etc... O s ajungeti acolo si o sa plecati din cauza asta de la carciuma wink.gif

corrado, n-am credit sa-ti raspund la eSeMeS... dar nu pot veni.
VladG
Stati linistiti, nu cred ca vin prea multi cu biclele pe frigul asta.
b76bgaarh
zaxule tu nu prestezi???
Peaty
I'm back biggrin.gif
Ne vedem diseara acolo
Lucman
Interesant ce se mai intampla pe aici in lipsa mea smile.gif
Nu cred ca ajung dar va sustin in activitatea ce o veti inteprinde.

atentat_cu_bomboana
Noi venim pina la urma cu masina, ca avem de dus cuiva o pisica. Si mai venim cu o persoana, deci am fi sapte pina acum.
Lucman, ar fi o surpriza foarte placuta sa te revedem.
b76bgaarh
ai numarat si pisica? pe tine teai trecut de 2 ori??? tongue.gif
gibonu
Cum a fost la intalnire?
Cat ati baut?
VladG
A fost bine, prezenta numeroasa: a_c_b, Dan_DHS, corrado si cu prietena lui, Peaty, b76bgaarh, Casper si cu mine.
Ceva berici, ceva de halit si voie buna.
Dupa berici ne-am pus si pe facut planuri. S-a conturat ideea de a face la anul partial Eurovelo route 6, probabil de la izvoarele Dunarii pana la Viena (vreo 800km).
Bine, in entuziasmul de atunci vroiam sa mergem din Padurea Neagra pana la Marea Neagra biggrin.gif. Sunt totusi 2800km... La varianta pana la Viena m-am gandit eu, dupa ce am mai studiat pe Net. Cu 2 saptamani de concediu ne incadram cu tot cu transport.
Deci pana acum am fi 3 interesati: Corrado, Casper si VladG. Daca mai doreste cineva, e binevenit. Se vor face maxim 130-150km/zi, cu zile de odihna intercalate, pe mtb-uri.

http://www.eurovelo6.org/the-stages/lake-c.../folder_listing
http://www.boblucky.com/Biking/Danube.htm

Ca interval as propune 22 august - 4 septembrie, iar traseul exact este: Donaueschingen – Ulm – Regensburg – Passau – Linz – Viena
Putem calatori cu trenul sau cu masini personale, hotaram atunci cand avem conturata o echipa, in functie de cati vom fi, ce masini vom avea si ce soferi.
claudiuxyz
De mine v-ati adus aminte? rolleyes.gif
b76bgaarh
da.... erai pus la socoteala ca mergi sigur....
VladG
Asa-i c-ai sughitat? biggrin.gif
S-au rememorat momentele tale de varf, cand pentru a nu rataci drumul de intoarcere il presarai cu piese de bicicleta.. radmasa.gif
Vii pe Dunare? biggrin.gif
gibonu
Bafta la tura pe care intentionati sa o faceti in Germania si Austria. Sper sa nu fie doar entuziasmul dat de atmosfera din carciuma.
Pe mine nu ma tine sa fac 130-150 km zi.
VladG
Pai am zis maxim, adica nu vom depasi in niciun caz atat.
De fapt vor fi in jur de 100, in unele zile chiar mai putin, ceea ce nu e foarte greu.
Din partea mea, atata vreme cat am macar un partener de excursie, sunt hotarat sa merg. Totusi singur nu voi pleca, sper sa nu fiu nevoit sa renunt din acest motiv. smile.gif

Aici se pot studia si detalierea pe etape, obiective de vizitat, toate informatiile ncesare.
Rezulta 9 etape, cea mai lunga fiind de 118km. Intercaland si 1-2 zile de repaus, rezulta ceva practicabil.
Traducere online din germana:
http://babelfish.yahoo.com/translate_url?d...TrUrl=Translate
atentat_cu_bomboana
Well, well, well... Ce liniste se lăsă!
Pai sa va zic eu atunci: La multi ani, fetelor, sa aveti un an frumos si sa va mearga toate ca pe roate!
Si a propos de roate: Cine merge (in afara de corrado83, bineinteles!) la Arges Winter Race Pitesti, pe 20 februarie?
Sa vedem lista.
Muttley
Pfoaa, in Trivale ajung in 5 minute cu bicla 04.gif 04.gif 04.gif
Mai trebe un cauciuc pentru spate, ala batran si-a dat duhu' in toamna pe Transfagarasan.
Ah, ba nu, mai trebuie sa ma las de fumat. Si sa dau jos 5 kg. Si sa vad daca rezist macar 2 km din aia 20 frustrat.gif

Ah, mai trebe si casca, iar eu n-am happy.gif
Cred ca zic pas.
corrado83
eu nu stiu daca merg pe noroaiele astea, poate cu o bicla imprumutata.biggrin.gif
VladG
Ahaha!!!!
Mai tii minte cand sareai cu cea veche prin balti si te uitai stramb cand le ocoleam si veneam cu bicla curata? Iti imprumut o carpita uda... radmasa.gif
S-o stapanesti sanatos si s-o vedem, baga macar niste poze!

La Multi Ani tuturor!

Nici eu nu vin, din aceleasi motive cu corrado. A, si pentru ca momentan nu mai am bicla valida, dar va renaste, ca pasarea Phoenix. biggrin.gif
atentat_cu_bomboana
@corrado83: Eram "precisa" ca te vazusem in lista de participanti! Oricum, mai e destula vreme pina atunci, poate n-o sa fie noroi.

Pf, ce criza de biciclete printre biciclisti! Inchiriez ieftin Țițirișcă norocoasa cu aripi rooz biggrin.gif
corrado83
ce spuneti mai bagam o carciuma? weekviit de exemplu?
1. corrado
2. bogdana
3..
gibonu
Buna idee.
Poate de data asta ajung si eu.
VladG
Am descoperit eu o carciumioara, micuta, misto, preturi FOARTE bune si la mancare si la bautura, muzica buna, daca nu va deranjeaza zona Grozavesti. Se cheama "La Caterinca". Sunt doar 6 mese, deci ar cam trebui rezervare. Ziceti daca va convine.
gibonu
Da, mie imi convine.
VladG
Rezervat ptr vineri, orele 19:00, la bar "La Caterinca".
gibonu
Perfect. Ne vedem acolo maine seara.
b76bgaarh
la ora aiai eu nu prea am cum sa ajung in acea zona....

bafta....si succes....
VladG
Pai atunci ne adunam, poti veni si mai tarziu. Sau e prea tarzie ora smile.gif?
rombul
la o partida de schi sau snow nu ne adunam?
in valea dorului , poiana bv sau predeal
b76bgaarh
rombu eu sunt pentru...

ce idei ati pus la cale vineri? dunarea cum evolueaza?
VladG
Dunarea curge in continuare, de la izvoare la varsare. Speram sa o insotim si noi pe o bucata din traseu.
kokosmin
Ca sa stiti ca n-am murit sau abandonat grupul/forumul mai las si eu un semn biggrin.gif
excl.gif

Treaba cu Dunarea suna serios, astept cu interes sa vedem ce putem organiza.
100km/zi e confortabil pt 5-6 ore de pedalat (sau voi ce viteza medie aveti pe plat?)
corrado83
cam asa ceva la mers normal
Axe
Salutare tuturor, vine vremea frumoasa si ne incoltesc tot felul de ganduri de duca smile.gif
Sper sa ne vedem la cat mai multe ture si cat mai frumoase. Vlad, in parcul ala langa Russe, trebuie sa punem steguletul cat de curand.
Muttley
QUOTE(atentat_cu_bomboana @ 13 Jan 2010, 11:58)

Se mai tine chestia asta? N-am fost sa vad, dar cred ca e ceva noroi glazurat cu zapada uda prin padurea aia...
egox
Se ține. Organizatorul zice că e posibil să se scurteze. Mai puțină bicicletă, mai multă socializare. Avantaje și dezavantaje.
Muttley
O curiozitate nedumerire.gif
Premiile se dau numai la licentiati?
Adica la "fun" pot sa ies primul si mergand p-o roata, nu pup nimic. Corect?
Stefan
Sunt premii pentru legitimati si premii pentru fun. Deci poti sa castigi.
Eu ma duc sa fac poze. Nu particip, in principal pentru ca nu vreau sa murdaresc noua bicla, si apoi pentru ca nu cred ca fac mare lucru prin mocirla care este.
vis-a-vis
Participantii de anu' trecut ph34r.gif

user posted image
Stefan
Am fost la pozat si filmat in Trivale. Fain spectacol, faina atmosfera, cu asta m-am intors de acolo:



http://picasaweb.google.com/stefan.uricari...WinterRace2010#
VladG
Ce noroaie la Pitesti! Cosmarul meu! biggrin.gif
Axe, eu de anul trecut am pus steguletul in parcul Rusenski Lom. Am parcurs tot traseul impreuna cu Zax.
Eu astept Comana "traditionala", de deschidere de sezon.
vis-a-vis
Mi-aduce aminte de-o faza, filmuletu' asta...
Imi luasem semicursiera si veneam din Baneasa cu inca unu'. S-auzea harmalaie in parc. Erau niste concursuri d-alea "pioneresti", multi cu Pegasuri, majoritatea cu d-alea cu coarne mari, gen Harley.
Si cum eram din aceeasi scoala ne-au pus si pe noi sa participam. Erau un gen de liniute pe o alee mai lata cu pietris. Am ramas in finala eu cu ala si am bagat pe pinionu' mare si i-am dat asa, forja pana la capat, a lui fiind ruseasca si avand foaia mai mare, a plecat mai greu si am castigat. Ce smecher ma vedeam radmasa.gif
Muttley
Ce circuit superb... noroi, zapada, apa...
plange.gif plange.gif plange.gif plange.gif plange.gif
Poate la anu' sleep.gif
b76bgaarh
vlade .. sa faceti reclama din vreme la comana sa pot imprumuta si eu o bicla....
vis-a-vis
radmasa.gif radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.