Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
C a t a l i n
QUOTE(Liviu @ 22 Mar 2010, 20:18)
Si cam care ar fi planul de traseu ?
Intalnire la Campina unde?
*



Planul inteleg ca e asta. Intalnirea, conform hartii, e la gara din Campina... la care, din cate imi dau seama de pe Google Earth, cu masina, se ajunge iesind de pe DN1 spre Campina, iar apoi din oras se face stanga spre un pod ce trece peste DN1 si Prahova...
vis-a-vis
Liviule, astia mai mult fac pauza decat pedaleaza...
Cat despre haleala, am venit cu propunerea sa facem si noi niste gratare, macar sa venim cu niste frigarui de-acasa... n-ai cu cine, frate. Asa ca eu imi umplu desaga cu senvisuri, calde si infoliate-n staniol, neste banane si mere, si o sticla cu apa la 2 litri bagata-n congelator peste noapte.
Cand ne oprim intreb invariabil: "Caspere, mancam ceva?"

Eu o sa-mi iau pantalonii impermeabili din Decathlon si foaia de ceapa din Olanda, pe adidasi n-am ce-mi pune, d-aia voi lua niste pungi de plastic si niste saci menajeri. Toate actele si electronicele vor sta intr-o punga. Sa vedem ce manusi imi iau. Scule, pompa, petice... si cam atat.

E clar ca nu lasam pe nimeni in urma, toti suntem fara antrenament, nu va mai puneti problema asta. Singurul lucru bine de stiut e ca nu va va cara nimeni in carca spre destinatie, trebuie sa fiti intregi cel putin din punct de vedere psihic.
Sper doar ca de data asta sa nu mai fiu codasul trupei 04.gif
Liviu
Ok, am inteles in mare .. dar hai macar sa stabilim o ora de plecare de la gara aia din Campina ca stiu cum ma programez de acasa.
vis-a-vis
Pai e simplu ca buna ziua, trebuie sa te programezi in functie de sosirea trenului wink.gif
Insa nici pe asta nu pune mare pret, ca data trecuta a intarziat vreo ora biggrin.gif
D-aia nu e agitatie. Asteptam sa vina toata lumea, in limite rezonabile, desigur wink.gif
Liviu
Ok ... va rog frumos sa imi trimiteti si mie pe privat un numar de mobil, cineva cvare merge cu masina ... ca sa am pe cine suna pentru o sincronizare. L-as pune pe al meu dar nu cred ca e o idee prea buna sa il pun pe public tongue.gif.

80% vin si eu in plimbare .. ori cu meganul meu ori cu loganul unui prieten .. vedem noi. Si vom fi 2 sau 3 ... inca nu pot spune sigur.


A ... sa nu uit ... trenul la cat ajunge ? smile.gif)
vis-a-vis
user posted image
corrado83
cred ca ar trebui sa fixam ora de plecare, eventual trenul cu care ma convine si voua sa mergeti.
Doc
Eu am masina, consuma 8-9% si 2 suporti, din experienta intra 3 biciclete sus. Se baga cineva?
C a t a l i n
Hm... eu, dar din Ploiesti daca vrei... si daca tine suportul fieratania mea de 20 Kg. blush.gif
hefee
Eu vin cu trenul.
Propun sa ne intalnim, asa cum am facut si alta data, in Campina, pe la ora 9-9.15.
Vorbim la telefon, oricum. Numarul meu de telefon l-am mai postat, inclusiv vineri 19.03.2010.
De intors, habar n-am. Probabil o sa dureze vreo 5-6 ore toata afacerea.
E o carciuma in spatele garii unde au bere la sticla.
Doc
Daca nu gasesc pasageri s-ar putea sa vin cu trenul. Imi este usor sa iau metroul pana la gara si de acolo imbarcare la tren.

P.S. mi-am vandut Santacruz-ul, am ramas cu amaratul de CUBE.
hefee
PS: Is multi amarati pe lumea asta, ba' Doc! radmasa.gif
Bine ai venit printre ei!
b76bgaarh
te lasa cu bicla in metrou?
Doc
smile.gif Mdea...cred ca trebuia sa pun in ghilimele "amaratul". Stai linistit nu imi este rusine sa merg pe Cube, doar am cumparat-o dupa ce m-am dat cu Santacruz 2 ani, insa clar era o clasa mai sus cel din urma. Am preferat sa dau o bicicleta si sa-mi iau un motor de enduro, asa pot practica mai multe sporturi pe 2 roti.

LE: la ora cine stie, poate. Pana la Gara fac vreo 15-20km de antrenament pe jos smile.gif
Axe
Ma bate gandul sa vin si eu, nu m-am trecut pe lista pt ca depinde de mai multi factori si daca nu pot sa nu par neserios. Oricum 99% daca vin optez pentru tren.
Daca trenul ajunge la 8.30, ar fi bine ca intalnirea cu cei cu masini sa fie la 8.30 cred !?
hefee
Axe, gara Campina se afla in Poiana Campina, unde se ajunge mai complicat cu masina. E mai bine cum am propus eu, mai ales ca anu trecut ne-am mai intalnit asa.
b76bgaarh
si drumul intre gara si oras este urcare...nu tocmai lina...
C a t a l i n
Pai si daca e in urcare nu tocmai lina, cand preferi sa o strabati, la plecare sau la sosire? smile.gif
b76bgaarh
ma refeream la timpul necesar de a ajunge de la gara in oras...

la plecare cred ca ajungem direct in poiana....
VladG
Eu propun sa ne vedem sus, in Campina, cum a zis si hefee.
Am atasat cu vreo 2 pagini in urma o poza cu adresa, Bulevardul Carol 64. Cred ca acolo e o intersectie mare, unde spre est se face drumul catre Paltinul (indicator). Sa fie orele 9:00 si sa speram ca trenul nu intarzie prea mult.
De mancat nu imi iau prea mult, bagam si noi o ciorbita in Breaza. Ceva energizante n-ar strica sa aveti. Sunt foarte bune batoanele alea Fibrobar, rosii sau albastre.

1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Doc
8) UDI
9) Florin
10)its
11)Catalin
12)b76bgaarh - daca nu ploua
13) dan_dhs (daca ii zice cineva ca se organizeaza iesire)
14) casper
15) Liviu
16) ...

Completati lista ptr masini!

1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, un loc liber)
2.
huiduu
E foarte frumos traseul pe care l-ati ales...
Pentru ca locuiesc in Campina, va pot spune ca drumurile din oras si din imprejurimi sunt sub orice critica... deci inarmati-va cu foarte multa rabdare laugh.gif

La gara se ajunge foarte usor... din DN1 intrati in Campina, parcurgeti tot centrul( dureaza maxim 10 minute) si faceti stanga in dreptul supermarketului fibec (imediat dupa calea ferata).

b76bgaarh
inainte de asta trebuie sa stim daca vine sau nu its cu duba... chiar daca a luat bataie steaua...

C a t a l i n
1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Doc
8) UDI
9) Florin
10)its
11)Catalin
12)b76bgaarh - daca nu ploua
13) dan_dhs (daca ii zice cineva ca se organizeaza iesire)
14) casper
15) Liviu
16) ...

Completati lista ptr masini!

1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, un loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)


-------------------------------------------------
Eu as opta pentru a ne intalni toti la gara... Sa speram ca tine si vremea cu noi.
b76bgaarh
visule
la ce ora ajungi la gara..ca ma bate si pe mine gandul sa mai merg cu trenu... cum se procedeaza cu biletul? trebuie sa iei de la agentie daca mergi cu bicla sau iti dau de acolo...
vis-a-vis
Te duci la una din case si ceri bilet pana la Campina la vagonul de biciclete.
Ne vedem pe peron.
b76bgaarh
ok...

pana la urma e voie cu bicla in metrou au ba?
Doc

1) hefee
2) VladG
3) vis-a-vis
4) corrado
5) bogdana
6) Stefan
7) Doc
8) UDI
9) Florin
10)its
11)Catalin
12)b76bgaarh - daca nu ploua
13) dan_dhs (daca ii zice cineva ca se organizeaza iesire)
14) casper
15) Liviu
16) ...

Completati lista ptr masini!

1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, un loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 2 locuri libere) (Pasageri: 4 locuri libere)
-------------------------------------------------
Eu as opta pentru a ne intalni toti la gara... Sa speram ca tine si vremea cu noi.

VladG
Pai ultima oara its zicea ca vine cu duba.

Pentru cei care vin din Bucuresti cu masinile, punctul de intalnire clasic e in benzinaria Petrom Baneasa, imediat dupa pasajul pe sub calea ferata de la Miorita. Sa zicem pe la 6:45, sa avem timp sa fixam biclele in suporti si sa mai cumparam una-alta. La 7:15 sa plecam...

Cei care vor sa lase bicla la duba si sa merga ca pasageri, indrazniti si optati ptr masini. smile.gif
Ar tebui sa stim daca exista doritori, sa nu vina its cu duba degeaba.
vis-a-vis
In primul rand, cine-i its si daca-l stie cineva, se poate lua in calcul varianta asta, sau e doar o vorba aruncata pe topic?
VladG
E baiat serios, am fost cu el prin Bucegi. Din pacate nu mai am telefonul lui, poate il are cineva... Doc?
vis-a-vis
Trebuie confirmata varianta asta, nu merge teoretic. Poate a si uitat omu'.

Mie-mi convine mai mult cu trenu'. Fac 20 de min pana la gara, si mi-e comod sa bag bicla in rastel, nu mai stau sa ma complic cu suporti si alte alea. Mai la vara o sa-mi fac un suport de carat bicla pe motor. biggrin.gif
Stefan
Eu tocmai mi-am luat mobila in bucatarie si am un sac de folie din aia cu bule. Pentru protejat biclele la transport.
Doc
Nu am numarul lui ITS, dar e baiat serios. Ar fi si varianta asta, sa mergem cu duba si atunci putem renunta la tren.
corrado83
in cazul in care nu vine its, e cam delicat la tren, e o lista de 20 insi pentru tren,si vreo5 locuri in rastel parca biggrin.gif
VladG
Eu vin cu masina oricum.

Vorbit cu its la telefon. V-am zis ca e serios. smile.gif Ramane valabila oferta ptr duba.
Intra minim 8 bicle, poate mai multe, o sa posteze its exact cate.

Asa ca cine doreste la transportul biclei cu duba, sa se inscrie.

DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. ...

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, un loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 2 locuri libere) (Pasageri: 4 locuri libere)
vis-a-vis
Pai si cum decartam benzina? O data la duba si a doua oara la masina de pasageri?
Liviu
DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. ...

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, un loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 2 locuri libere) (Pasageri: 4 locuri libere)
4. Liviu (3-4 bicle, 3-4 participanti) ... deci, cam full
5. ...
VladG
Pai la duba o sa fie destul de putin, ca se imparte la numar mare. Nici la masini nu va fi prea mult, daca suntem 3-4 pe masina.
Cred ca se iese mai bine ca la tren (cu bilet).
Daca nu se strang suficienti ptr duba, nu merita sa o luam si pe ea, vedem cum se orienteaza lumea.
vis-a-vis
Daca vine duba si am loc intr-o masina, vin asa... daca nu, cu trenul.
b76bgaarh
DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. b76bgaarh
4. ...

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, un loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 2 locuri libere) (Pasageri: 4 locuri libere)
4. Liviu (3-4 bicle, 3-4 participanti) ... deci, cam full
5. la nevoie aduc si eu o masina...
6. ...
VladG
Atunci:

DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. vis-a-vis
4. b76bgaarh
5. Pegaso
6.

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, 1 loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 2 locuri libere) (Pasageri: b76bgaarh, vis-a-vis, Pegaso, 1 loc liber)
4. Liviu (3-4 bicle, 3-4 participanti) ... deci, cam full
5. Casper (2 bicle)(Pasageri: 2 locuri libere)
6. Eventual masina lui b76bgaarh (daca se umplu restul)

Cei inscrisi la duba, v-am repartizat eu pe masini, in ordine aleatoare, cat sa le umplem, conteaza doar locurile disponibile, fiecare apoi se poate imbarca dupa preferinte. Important e sa vedem daca e viabila solutia cu duba, daca avem suficienti doritori.
vis-a-vis
Mai pune o persoana si la mine. Poti sa-i zici "Pegaso" biggrin.gif
casper
DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. vis-a-vis
4. b76bgaarh
5. Pegaso
6.

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, 1 loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 2 locuri libere) (Pasageri: b76bgaarh, vis-a-vis, Pegaso, 1 loc liber)
4. Liviu (3-4 bicle, 3-4 participanti) ... deci, cam full
5. Casper (2 bicle) (loc liber pentru un pasager fara bicla)
6. Eventual masina lui b76bgaarh (daca se umplu restul)




visule ... poi o punem sau nu de gratar ? vezi ca acum sunt cam multe guri de hranit tongue.gif.
vis-a-vis
Pai da, voi aduceti carnea, grataru' si carbunii si eu fac focul si am grija de fripturi naughty.gif
Doc
Pai daca vin cu vaporul, avem loc in portabagaj sa luam tot ce trebuie pentru gratar. biggrin.gif
Stefan
Ma, dar pe mine nu m-ati trecut la masini? Ca eu zisei de acu o saptamana ca vin cu masina.

DUBA:
1. its;
2. Bogdana;
3. vis-a-vis
4. b76bgaarh
5. Pegaso
6.

Masini:
1. VladG (Bicle: VladG, Corrado) (Pasageri: Bogdana, 1 loc liber)
2. Catalin + un prieten (Bicle: 2 in interior, ca n-am suport)
3. Doc (Bicle: Doc + 2 locuri libere) (Pasageri: b76bgaarh, vis-a-vis, Pegaso, 1 loc liber)
4. Liviu (3-4 bicle, 3-4 participanti) ... deci, cam full
5. Casper (2 bicle) (loc liber pentru un pasager fara bicla)
6. Eventual masina lui b76bgaarh (daca se umplu restul)
7. Stefan (un om - probabil Florin si bicla, inca nu stie sigur, fara duba/ cu duba 2 locuri libere)

Eu o sa incerc sa-mi cumpar bare si suport saptamana asta, daca iau banii pe Univega.
VladG
Las' ca nu de loc in portbagaj ducem lipsa. Orice kilogram in plus se va simti bine de tot pe urcarile de dupa Campina. Eu as incerca sa fiu cat mai usor, nu sa car gratare si friptane. Sa nu ziceti ca nu v-am spus... biggrin.gif
Si apoi in Breaza gasim noi o terasa, ceva, cu ciorbita, gratar si tot ce va va pofti stomacelul vostru chinuit din greu.
Doc
Sper sa apucam ceva vreme buna in weekend. Ieri nu a fost deloc placut si n-as vrea sa ne muram la prima iesire.

P.S. am scos la vanzare rotile XTR pentru ca pe Cube Mavic SLR. Daca este cineva interesat am pus anunt AICI. Tocmai ce le-am pus cercuri noi si asteapta sa fie folosite.
VladG
Vremea e mai mult decat promitatoare. Doar ceva vant...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.