Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
vis-a-vis
frustrat.gif
VladG
Am dat comanda pe mail. Se pare ca astia suntem:
1. VladG (casuta plaja, masina cu 2 suporti )
2. vis-a-vis (casuta plaja)
3. Steph (casuta plaja, dubita - 4 bicle)
4. ClaudiuM (casuta plaja)
5. K3ny (casuta plaja)
6. babanu (casuta plaja) - vine din CT
7. amic babanu (casuta plaja) - vine din CT
8. Virgil, coleg cu mine (casuta plaja, masina)

Daca mai sunt doritori, pot incerca si ulterior sa-si rezolve cazarea, mai sunt locuri libere (cel putin acum sunt).

steph
Bag seama ca suntem 6 care plecam din Buc. Are rost sa isi mai ia colegul tau masina?
VladG
Prefera el. Oricum inseamna ca ar mai fi loc ptr suplimentare smile.gif
Am si confirmarea rezervarii. Oricum la vilute nu mai erau locuri libere, asta daca regreta cineva cele 3*...

Propunerea de drum auto ar fi asta (banuiesc ca nu o sa fie aglomeratie la iesirea de pe autostrada, in jur de 6:30AM).
http://www.viamichelin.com/web/Itineraires...&routeConso=5.6

Propunerea e sa plecam la 4:45AM din benzinaria de la intrarea pe autostrada, parca un Lukoil e acolo.
Ideea ar fi ca la 8 sa fim la Sinoe. Cu 120km/h pe autostrada o fi corect estimat timpul?
vis-a-vis
Adica sa se tireze daca nu-i place de noi? tongue.gif
VladG
Daca nu tine pasul a doua zi. smile.gif
Dar l-am linistit ca nu lasam pe nimeni in urma... viu, ii curmam suferinta. biggrin.gif

Norme de conduita pe teritoriul statiunii (sublinierile mele):

5. Nu sunt permise imbarcarea si accesul in Statiune cu: alimente, bauturi, aparatura electrica si electrocasnica (instalatii de sonorizare, frigidere, aragaze, resouri,radiatoare, cuptoare, etc.), mijloace de transport motorizat, lemne, carbuni, orice material sau substanta combustibila, armament de orice fel

Aveti gija ce carati cu voi... tongue.gif

5. Se recomanda consumul moderat de bauturi alcoolice si evitarea prezentei in spatiile publice in stare avansata de ebrietate excl.gif icon_mrgreen.gif

7. Nu este permis pe teritoriul Statiunii nudismul sau orice forma de exhibitionism

Deci nu va imbatati ca porcii si sa va dati in spectacol, da? alcoholic.gif radmasa.gif
babanu
unde ne intalnim la Sinoe(cum se numeste pensiunea unde ne lasam masinile)??????.
vis-a-vis
Neata! radmasa.gif
VladG
Am inteles ca e o singura pensiune. Daca dai pe modul hibrid pe link-ul de la bikemap si maresti suficient imaginea, o sa apara exact locatia.
Pe la orele 8:00AM.
ClaudiuM
QUOTE(VladG @ 1 Jun 2010, 14:13)
Daca nu tine pasul a doua zi. smile.gif
Dar l-am linistit ca nu lasam pe nimeni in urma... viu, ii curmam suferinta. biggrin.gif

Norme de conduita pe teritoriul statiunii (sublinierile mele):

5. Nu sunt permise imbarcarea si accesul in Statiune cu: alimente, bauturi, aparatura electrica si electrocasnica (instalatii de sonorizare, frigidere, aragaze, resouri,radiatoare, cuptoare, etc.), mijloace de transport motorizat, lemne, carbuni, orice material sau substanta combustibila, armament de orice fel

Aveti gija ce carati cu voi...  tongue.gif

5. Se recomanda consumul moderat de bauturi alcoolice si evitarea prezentei in spatiile publice in stare avansata de ebrietate  excl.gif  icon_mrgreen.gif

7. Nu este permis pe teritoriul Statiunii nudismul sau orice forma de exhibitionism

Deci nu va imbatati ca porcii si sa va dati in spectacol, da?  alcoholic.gif  radmasa.gif
*



zici ca mergem la un 5 stars resort regulamentul.gif smile.gif)) sa vezi ce betzie o sa iasa smile.gif))) asa o sa ne trezim dimineatza pokey_eye.gif

VladG
E posibil sa mai largim plutonul cu vreo 5 biciclisti de pe ciclism.ro smile.gif

Am o dilema privind drumul pe care sa mergem: la Drajna tinem autostrada spre Constanta sau o luam pe Slobozia? Ar fi mai rapid pe Constanta, dar nu stiu daca a inceput nebunia din sezon de la capatul autostrazii...
Are cineva idee cum sta situatia?

<span class='edit'>3 Jun 2010, 15:41:</span>
Vesti (posibil) nu prea bune ptr traversa Grindului Lupilor. Adica s-ar putea sa avem ceva noroi, poate chiar ceva mai mult. Vedeti pozele:
http://dandindeltadunarii.blogspot.com/201...r.html
user posted image

Eu m-as baga totusi. Pareri?
Stefane, vii? biggrin.gif
Stefan
rolleyes.gif

LE: N-as putea trece p-acolo decat cu carbon. Asa ca...
vis-a-vis
Nu prea bune pentru tine, poate... ca pentru noi sunt mirobolante wub.gif

3 Jun 2010, 15:01:
Noroiu' ca noroiu', da ce facem daca ne-ntalnim cu dansu'? radmasa.gif

user posted image
VladG
Vis-a-vis, abia astept sa te vad pe semislick-urile tale pe acolo. tongue.gif
Nu da nimeni inapoi. E bine.

Porcu'? Pai n-ai tu experienta cu d'astia? radmasa.gif
Il facem la protap.
vis-a-vis
Varule, cand mergeam eu cu singlespeedu' Tohan cu gume ca opinca, prin noroaie d-alea pana la genunchi, nici nu se inventase Shimano biggrin.gif
Mai e si de tehnica si daca nu, imi dau slapii jos si trec in picioarele goale biggrin.gif

3 Jun 2010, 15:10:
QUOTE(VladG @ 3 Jun 2010, 15:03)
Porcu'? Pai n-ai tu experienta cu d'astia?  radmasa.gif
Il facem la protap.
*


Ii dau un sut in testicoae (sper sa fie mascul) si apoi il tai cu cutteru' smile.gif)
VladG
Io mai zic si ca nenea a pozat locul cel mai nasol si i-a dat si ceva gaz, sa sara noroiul artistic.
vis-a-vis
Pai tu nu vezi ca-i drumu batatorit? E putina apa deasupra, se vad urmele.
Compara cu Transalpina, si acolo a trecut ala cu motoru' fara probleme. Noi p-aci trecem p-o roata...
steph
Haide bre ca o luam pe iarba 30 de m daca e noroi.

Pentru mistret sa il iau la mine? http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1707

Legat de ruta eu nu ma pronunt ca nu stiu exact cum se ajunge la Sinoe dar as inclina spre Constanta.
VladG
Misto puscoacea. smile.gif
vis-a-vis
Cu ala abia-l intarati biggrin.gif

3 Jun 2010, 17:20:
user posted image
Axe
hai ca mai e timp sa montati d-astea pe fiecare bicla :
vis-a-vis
Sa dam mancare la porc, sau ce? radmasa.gif
steph
Si si si hai sa facem planul de plecare.

Prin ce zone sa trec dimineata sa ridic biciclete, la ce ora, numere de telefon pe pm etc biggrin.gif
vis-a-vis
Eu vin la avion direct, fac maxim 5 minute biggrin.gif
VladG
Avand in vedere ca directiile din care venim eu, Steph, ClaudiuM si K3ny converg la Piata Operei, zic sa ne vedem in parcarea aia de langa cladirea ING.
Ne vedem acolo la 4:45?

L.E: Vis-a-vis, mergem pe autostrada. E mai rapid si mai scurt. E ok sa ne vedem si cu tine tot acolo sau preferi alt loc?

L.L.E: Am atasat si traseul propus.
vis-a-vis
Eu am ramas setat pe Siriu radmasa.gif
Oricum, am vorbit cu steph, face un mic ocol pe la Dna. Ghica sa ma ia si pe mine si apoi o luam pe Soseaua Catelu si iesim in autostrada.
VladG
vis-a-vis, e bine asa.
Atunci ramane sa mergi cu Steph si eu cu ClaudiuM si cu K3ny.
Cu ceilalti ne vedem la Sinoe. Sa fie 8:30 la Sinoe.

Am aflat si ca apele s-au retras de pe Grind, care a fost inundat pe la inceputul lunii.
steph
Inceputul lui mai sau al lui iunie?
VladG
Mai.
vis-a-vis
Deci, ne vedem la Mol-ul de la intrarea pe autostrada? La ce ora?

4 Jun 2010, 13:14:
QUOTE(VladG @ 4 Jun 2010, 11:05)
Ne vedem acolo la 4:45?
*

Acum am vazut asta... d-aia nu-mi placea mie sa ma duc la peste radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
VladG
Hai ca ti-am scris si pe PM in acelasi timp cu tine.
Ne vedem noi cu Steph la 4:45, tu mai prinzi un sfert de ora de somn biggrin.gif si va asteptam la Mol.
ageana
Daca nu faceti teraocteti de poze, sa dea porcu' peste voi in timp ce sunteti prinsi in namol, cu rotile sparte si tantari muscandu-va. tongue.gif
VladG
radmasa.gif radmasa.gif
cool.gif
Iau aparatul, cu siguranta.
Andy_ACS
QUOTE(VladG @ 4 Jun 2010, 13:48)
radmasa.gif  radmasa.gif 
cool.gif
Iau aparatul, cu siguranta.
*



Sa iei si cateva sigurante de rezerva in caz ca se arde asta din el smile.gif

Spor la pedalat!
VladG
Corectasem deja... tongue.gif smile.gif
Merci, abia astept.

Drum catre Grindul Lupilor:
b76bgaarh
sa aveti drum bun, timp splendid..... etc etc etc....
steph
Am luat suportul de biciclete si incap cu roata fata scoasa.

Maine ne vedem la 4:45 :| la opera si de acolo mergem sa il luam pe vis-a-vis. E ok?

Daca aveti pe acasa corzi elastice din alea cu carlige in capete sunt bine venite.
b76bgaarh
aveti grija la opera.....
Stefan
Daca nu aveti unde sa puneti rotile alea, dati-mi-le mie ca si asa imi trebuie sa-mi reconstruiesc bitza biggrin.gif.
Altis
Distractie placuta si vant din spate!
vis-a-vis
QUOTE(b76bgaarh @ 4 Jun 2010, 17:14)
aveti grija la opera.....
*

QUOTE(Altis @ 4 Jun 2010, 17:29)
Distractie placuta si vant din spate!
*

Eu nu merg la opera, mi-e frica tongue.gif
Axe
Dragutilor, sa aveti parte de distractie si vreme buna, bagaaaaaaaati maaaaaaa ! biggrin.gif
vis-a-vis
Gata de drum icon_mrgreen.gif

[attachmentid=1627628760]
Manuel
Lant nou, pinioane spalate, anvelope date cu crema... 04.gif

Drum bun si vant din spate! Si sa faceti multe poze!
Axe
Eu nu mi-as lua aripi pe un drum pe care sunt sanse de noroi, sa fii pregatit sa le dai jos wink.gif si sa le ascunzi ca la intoarcere sa le iei smile.gif
Nu uitati de ulei din belsug pe lanturi.....
vis-a-vis
Imi iau slapii si trec pe jos tongue.gif
steph
Eu nu m-am culcat inca sad.gif
Axe
da, se cheama "emotiile facerii" icon_mrgreen.gif , asteptam jurnalul de calatorie, poate in timp real ! smile.gif
sindrom
Salut. Acum am descoperit si sectiunea aceasta a forum-ului.

Azi am facut un Predeal-Ploiesti. Vand numai din fata. Din Predeal pana in Sinaia ~13 grade(bineinteles eram in tricou). Per total o tura frumoasa.
Merced
Unde-s pozele, astia n-au unu' net mobil sa-i vedem si noi la Portita? sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.