Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
corrado83
bagam daca nu e cu nasolie. da cica e!
VladG
QUOTE(vis-a-vis @ 7 Dec 2010, 22:16)
Mai stiu eu pe unu' blush.gif
*



Cred ca e generala treaba.

Eu insa am facut la sala sambata fandari cu gantere. Duminica si luni abia am reusit sa ma dau jos din pat radmasa.gif

Corrado, nu bagi pe trainer? Sau vrei sa ne uimesti pe toti in primavara cu o forma de zile mari? tongue.gif

Eu am bicla bucati si o perioada asa va ramane, deci n-am cu ce...
Apropos, n-are nimeni nevoie de asta? Mi-am luat-o din Germania, insa dimensiunea e gresita, ca mi-a fost lene sa masor inca o data inainte...
http://www.ciclism.ro/bazar/showproduct.ph...forceflow&cat=4
hefee
QUOTE(hefee @ 7 Dec 2010, 20:12)
Sambata sau duminica nu bagam o scurtatura de vreo 4 ore, dimineata, de la 9 incolo?
Parca as baga o Comana prin Berceni cu trecerea Argesului pe la ecluza, daca nu vine codu galben cu gheatza si sloiuri.
*


http://www.bikemap.net/route/771496#lat=44...2&zoom=8&type=1 wink.gif
Doc
Corrado nu mai mintii lumea. Eu astazi am iesit la o tura in Cernica, ceva de vis. Temperatura la ora 8:00 suportabila, -2 grade in afara padurii si -4 grade in padure. Pamantul si frunzele inghetate, pe ici pe colo mai gaseai cate o balta neinghetata, dar traseul este superb. Am impresia ca asta noapte a fulguit putin, in padure era alb (nu complet) dar iti crea o senzatie de intrare in iarna. Maine la aceeasi ora ne vedem iar la intrarea in padure, vis a vis de manastire.

Daca va incumetati, trebuie sa aveti manusi si ceva pantofi de iarna, in rest va incalziti si nu este frig. In padure nu bate vantul si daca avem noroc de vreme asemanatoare cu cea de astazi, o sa prindem si soare pe marginea lacului.
corrado83
eu o sa ies pe sosea, daca sunt amatori stiti tel meu.
its
QUOTE(Doc @ 11 Dec 2010, 14:13)
Maine la aceeasi ora ne vedem iar la intrarea in padure, vis a vis de manastire.


adica aici ?

user posted image
Doc
Exact. Acolo e punctul de intalnire pentru tura la Cernica. Maine daca vremea se pastreaza ca cea de astazi poate reusim sa facem o tura mai lunga de 35-45km.
corrado83
hefee ce faci tata? nu ai mai iesit? era vreme buna
its
QUOTE(Doc @ 11 Dec 2010, 16:24)
Maine daca vremea se pastreaza ca cea de astazi poate reusim sa facem o tura mai lunga de 35-45km.
*



Io o sa fiu la 8 acolo.
corrado83
vezi ca astia sunt turbo. mai e o tura de la 10 mai slow
its
i like it turbo tongue.gif
corrado83
las ca stiu eu vrei sa testezi calutu. sa il stapanesti sanatos
its
mersi
hefee
QUOTE(corrado83 @ 11 Dec 2010, 16:44)
hefee ce faci tata? nu ai mai iesit? era vreme buna
*


am fost. cam frig. si ceva gheata. care voia sa vina, putea sa dea un telefon ca-l gasea p'aci.
da' ce-i cu zarva asta?
doua zile n-a zis nimeni nimic. v-a dezmortit soarele?
corrado83
soarele e de vina. si burtile pe care le acumulam.
its
QUOTE(corrado83 @ 11 Dec 2010, 18:30)
vezi ca astia sunt turbo.
*



trebuia sa specifci ce inseamna turbo ph34r.gif , nu mai stateau oamenii sa ma astepte wacko.gif

In alta ordine de idei circula o legenda , cum ca lu' corrado ii e frica in padure icon_mrgreen.gif
corrado83
frica nu imi e, ci doar nu imi place! La baieti le e frica de mine in schimb!
Muttley
Motivat de vremea insorita, am facut o tura de vreo 25km prin Paris.
Si doo poze icon_mrgreen.gif

[attachmentid=1627680055] [attachmentid=1627680056]
han_1.6 mpi
frumos parisul. frumoase pozele biggrin.gif mi s-a parut cand am fost un oras perfect pentru mers cu bicicleta. avem multe de invatat de acolo. esti in concediu?
Muttley
Nu, cu serviciul pentru o perioada mai lunga.
Doc
Its a rezistat eroic astazi la tura. S-a tinut chiar foarte bine chiar daca nu are experienta prin padure. Oricum tura de astazi a fost de vis, am parcurs aproape 36km dupa ciclocomputerul meu. Cu its m-am intalnit dimineata la ora 8:45 si pentru ca ceilalti au intarziat ne-am dus la o tura de incalzire prin padure. Astazi a fost mai frig decat ieri, vreo -7 grade imi indica in bord la masina. La temperatura asta totul era inghetat, trosneau frunzele sub roti. Saracul its a venit echipat destul de subtire, fara caciula si echipement de bicicleta, iar tura de incalzire a fost destul de rece. Deja de la ora 9:30 cand ne-am intalnit cu ceilalti a inceput sa se incalzeasca si a devenit mai placuta plimbarea. Pentru ca era prima oara prin padure, its a avut ceva probleme pe traseu. La un moment dat s-a dezechilibrat si a cazut intr-o balta. Chiar si eu la plecare am vrut sa trec peste o bucata de gheata, am prin cu roata din fata partea alunecoasa si bicicleta a fugit de sub mine. Noroc ca m-am sprijinit pe its care era langa mine si am reusit sa redresez bicicleta.

Se pare ca ii place la padure, sper ca data viitoare vine mai bine echipat pentru frigul din perioada asta. Corrado are frica de padure, nu prea ii plac sleaurile, crengile si potecile inguste pline de radacini.
han_1.6 mpi
Cred ca e bun si gerul la ceva: a incghetat noroiul biggrin.gif Poze ati facut ?
VladG
Ne vedem vineri seara, 17.12, undeva in oras, la o "terasa"?
Am vorbit in principiu cu gibonu, atentat_cu_bomboana si cu corrado.
Cine mai vine? Propuneri de locatii?
Casa Berarilor Timisoareana (in Centrul vechi)? Unde am fost si anul trecut (in Grozavesti)?
Sa avem o lista pana joi la pranz, ca sa fac o rezervare.


Cu bolovani, sleauri si copaci biggrin.gif
http://www.220.ro/faze-tari/Te-Fac-O-Tura/969kUuJlCE/
vis-a-vis
QUOTE(VladG @ 13 Dec 2010, 17:24)
Ne vedem vineri seara, 17.12, undeva in oras, la o "terasa"?
Am vorbit in principiu cu gibonu, atentat_cu_bomboana si cu corrado.
Cine mai vine? Propuneri de locatii?
Casa Berarilor Timisoareana (in Centrul vechi)? Unde am fost si anul trecut (in Grozavesti)?
Sa avem o lista pana joi la pranz, ca sa fac o rezervare.
Cu bolovani, sleauri si copaci biggrin.gif
http://www.220.ro/faze-tari/Te-Fac-O-Tura/969kUuJlCE/
*


La ce ora?
b76bgaarh
eu nu pot sunt in drum spre tara. daca printr-o minune scap apar si eu...

visule nu miai dat telefonu la munte doar lai notat pe al meu...
Doc
Poate vin si eu de data asta. Exclusa o locatie in centru, e full zona si n-am chef sa stau in ceata din cauza fumatorilor.
VladG
Ma gandeam la un 7 - 7:30.
Daca nu vreti in Centru, eu zic de "La Caterinca", unde am fost anul trecut, ma pot ocupa de rezervare. E la vreo 300m de Metrou Grozavesti. E si rost de papa, ieftin si bun, daca pofteste cineva.
Daca vreti alte locatii mai marginase, iarasi eu sunt ok, dar o sa va rog atunci sa faceti si rezervarea.

Mai facem o lista? smile.gif Treceti si nr de persoane, daca mai veniti cu cineva:
1. VladG
2. ...


Rombul, cum zicea si corrado, nu prea sunt schiori printre noi, merci de invitatie smile.gif
corrado83
1. VladG
2. Corrado
3.
vis-a-vis
1. VladG
2. Corrado
3. vis-a-vis
Liviu
As veni dar nu vineri ... am serbare de Mos la gradinita si apoi am Christmas event la firma ...
Daca e joi sau sambata, ma bag si io.
VladG
Ma gandisem la vineri pentru ca e mai usor pentru toata lumea, a doua zi nu e serviciu, iesi mai usor din casa seara.
Eu as putea si joi. Astept pareri. Daca prefera/pot mai multi joi/sambata, o mutam.
corrado83
mie mi-e indiferent, cand vreti
vis-a-vis
Eu muncesc si sambata...
Sambata ar fi si mai bine blush.gif
VladG
Hai sa ramana sambata seara atunci, de la 19:00. Eu muncesc duminica, dar ma descurc biggrin.gif
Ramane inca in discutie locatia.
1. VladG
2. Corrado
3. vis-a-vis
4. Liviu
5. ...
gibonu
1. VladG
2. Corrado
3. vis-a-vis
4. Liviu
5. Gibonu
6. ...

Daca este sambata seara, cu cea mai mare placere.
Vineri nu puteam.
Despre carciuma, eu as opta pentru "La Caterinca".
Mi-a placut carciuma cand am fost anul trecut acolo.

P.S. Vlad, iti aduc husa sa o vezi la carciuma?
corrado83
as prefera si eu la caterinca totusi. e mai intim si nu e asa mult fum
VladG
ok, vb eu joi la Caterinca pentru rezervare.

Da, Gibonu, chiar te rog sa o aduci, daca nu e deranjul prea mare, ca sunt interesat sa-mi comand si eu una.
gibonu
@ VladG
Multumesc pentru ca te ocupi tu de rezervare.
Iti aduc husa, chiar nu este o problema.
corrado83
egox, hai tata te asteptam la o bere, vad ca urmaresti de zor!
Liviu
Cu parere de rau, in cazul meu a picat si sambata ... se serbeaza o zi de nastere atunci (zodrac, pentru cine il cunoaste) si e cu prioritate mai mare smile.gif ...
Sa va ganditi si la noi cand va petreceti acolo tongue.gif.
vis-a-vis
Pai pe unde sta, poate mergem pe la el sa-i uram si poate da ceva de baut biggrin.gif
zodrac
Daca era cu conlindul ma mai gindeam. radmasa.gif
vis-a-vis
Putem sa ne adaptam. Care-i problema? tongue.gif
b76bgaarh
ma bag si eu la colind.... si la intalnire.

unde e la caterinca? lanaga carol?

1. VladG
2. Corrado
3. vis-a-vis
4. Gibonu
5. b76bgaarh
vis-a-vis
http://www.norc.ro/pano/9RhGagmr/
VladG
La multi ani, zodrac!
atentat_cu_bomboana
1. VladG
2. Corrado
3. vis-a-vis
4. Gibonu
5. b76bgaarh
6. atentat_cu_bomboana
egox
QUOTE(corrado83 @ 14 Dec 2010, 20:32)
egox, hai tata te asteptam la o bere, vad ca urmaresti de zor!
*


smile.gif. Vedem. Dar sper să nu fiu sâmbătă în București wink.gif

În altă ordine de idei, că tot s-a zis mai sus... există într-adevăr o legătură între bicicletă și schi. Doar că e mai degrabă invers, adică cine schiază (iarna) cam biciclește, tot la munte, vara. Reciproca nu e neapărat adevărată.
zodrac
QUOTE(VladG @ 14 Dec 2010, 23:34)
La multi ani, zodrac!
*



De fapt si de drept pe 22 e ziua mea blush.gif
Stefan
QUOTE(atentat_cu_bomboana @ 14 Dec 2010, 23:33)
1. VladG
2. Corrado
3. vis-a-vis
4. Gibonu
5. b76bgaarh
6. atentat_cu_bomboana
7. Stefan
*



Nu v-am mai vazut de mult rolleyes.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.