Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Iesiri cu bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148
VladG
De carat sigur caram resturile, luam saci de plasic cu noi, insa cenusa cred ca e parte din natura, aruncam 2 pumni de tarana peste si s-a dus. biggrin.gif
WE viitor am team building, insa dupa aia, cum prindem o sambata frumoasa, as zice sa mergem.
Nu vreau in niciun caz sa stam in marile aglomeratii grataragisto/maneliste. Stiu eu, ca rezerva, ceva locuri pe langa Chitila/Mogosoaia, pe malul Colentinei, sau in apropierea ei, dar preferam ceva nou.
Laurentziu83
We asta am fost plecat la bulgari, altfel veneam si eu. Nex time. smile.gif
atentat_cu_bomboana
QUOTE(VladG @ 19 Sep 2011, 10:27)
Ar fi frumos sa bagam la final de sezon un traseu din asta [...]

Da-da-da, parca am mai auzit-o e pe asta cu "o ultima tura de sezon", si au mai fost vreo cinci dup-aia! smile.gif
Daca legam ceva la Campina, cred ca vine si huiduu.
Ma gindeam si la Campina-Bogdana-si-ce-mai-vreti-voi. Sau orice altceva, dar cu trafic mai răruț.
Idei?

Cu Lucman am vorbit eu mai zilele trecute: e drept ca are scaunel de copil, dar si ruptura de menisc, so ...
huiduu
Eu maine intentionam sa parcurg Campina- Valenii de Munte- Cheia si inapoi la Valenii de Munte pe bicicleta iar de acolo, daca nu mai pot, sa iau trenul pana la Ploiesti si Campina, dar tovarasii de drum s-au retras smile.gif

Daca veniti pe aici cred ca ma bag si eu biggrin.gif

@o poza din Campina de acum 2-3 saptamani smile.gif
b76bgaarh
anuntati si voi din vreme, nu de alta dar aici scrieti mai nou doar impresiile....
vis-a-vis
Păi s-au rărit destul de mult mușteriii. Deja trebuie să te rogi de aia rămași pe baricade, ori nu se potrivește toată lumea la timpul liber. Parcă nu-ți mai arde de organizare. Eu, în principiu o să ies în fiecare duminică în ture d-astea pe lângă București.
vis-a-vis
Maine la 8 jumate plecam de la Lukoilul de vizavi de Piata Ambrozie pe traseul asta: http://www.bikemap.net/route/1270731?131688865613316

Stiu ca e tarziu, dar n-am avut timp pana acum de facut traseul.
VladG
Hmm, miercuri... Esti in concediu? biggrin.gif
Arata bine traseul, exact ce mi-as dori, un traseu usurel, de toamna...


L.E: Acum am vazut data postarii tongue.gif. Ai fost, cum e?
Pashasky
Zicea careva ceva de urcare pe Iezer weekendul asta?
vis-a-vis
QUOTE(VladG @ 27 Sep 2011, 16:43)
Hmm, miercuri... Esti in concediu? biggrin.gif
Arata bine traseul, exact ce mi-as dori, un traseu usurel, de toamna...
L.E: Acum am vazut data postarii tongue.gif. Ai fost, cum e?
*


Am mai scris o dată postul ăsta dar văd că n-a apărut biggrin.gif
Am fost cu MBZ de pe ciclism. Cam în fugă, că se grăbea acasă, dar tot am stat la caterincă juma de oră înainte și o oră după. A durat cam 3 ore pedalatul. E urâțel până se trece de Glina dar compensează drumurile de-a lungul pădurilor. Sunt și potecuțe în lateral sau drumuri arate. Am avut de toate... Zona e aproape pustie, doar câteva căruțe și fauna din jurul cantoanelor. Sunt destule locuri de grătar wink.gif
VladG
QUOTE(vis-a-vis @ 29 Sep 2011, 10:53)
Sunt destule locuri de grătar wink.gif
*



Bun, de tinut minte smile.gif
As prefera we viitor, we asta lucrez
b76bgaarh
hm.... poate ma bag si io weekendul viitor.

incepem o lista?
vis-a-vis
Eu ies și duminica asta. Nuștiu pe unde...
Saptămâna cealaltă am liber doar duminică. Să nu se strice vremea totuși.
atentat_cu_bomboana
Pai nu zisesi, VladG-ule, ca duminica asta o facem lata peste sapte mari si sapte tari hat departe la Chitila?
Ia spune, visule, ai planuit ceva kids-friendly pentru duminica? Făcem ceva impreuna?
vis-a-vis
Eu ma bag la o Comana... http://www.bikemap.net/route/1282676
atentat_cu_bomboana
Eu de la Adunatii Copaceni as iesi din DN-ul de Giurgiu (e prea mare trafic) si as merge spre Comana prin Varlaam - Gradistea. Ar fi 72 km cu plecare si sosire la Mega Image-ul de pe Bd. Al. Obregia din Berceni. Ce ziceti? Ora de plecare?
vis-a-vis
Bon voyage, eu vreau off-road tongue.gif
atentat_cu_bomboana
Bine. Lasa ca am gasit un drum mai kids-friendly de facut cu Delia (!) si cu VladD, ceva pe la 40 km: Bucuresti - Dobreni - Cretesti - Bucuresti
Si daca suntem cu chef, venim pina la Comana sa te vedem in toata măreția ta! tongue.gif

Plecarea din Berceni, probabil pe la 8:30.
vis-a-vis
Apropo', in Sintesti e plin de tiganet si am fugit si de vreo 3 dulai mioritici cand am trecut ultima data. 04.gif
atentat_cu_bomboana
Merci, Vis-a-vis. L-am modificat de la Cretesti prin Copaceni - 1 Decembrie (47 km acum).

L.E. Plecare la 9:00 - 9:30 din Berceni (cartier)
b76bgaarh
deci ne organizam si noi pt duminica?

visule? vlade? zax?
vis-a-vis
Pai, hai...
VladG
Mergem pe unde te-ai plimbat tu de curand, vis-avis?
atentat_cu_bomboana
Cum ti-a fost plimbarea, vis-a-vis?
Delia cu mine si cu VladD am plecat pe traseul postat simbata. Am plecat pe la 9:30 si ne-am intors undeva pe la 17. Fara graba, cu popas pe la gârlă si pe la crisma satului (tocmai bine cit a dormit copilul in scaunel am stat si noi la bere si suete "sa ne cunoastem mai bine"), apoi iar popas pe marginea drumului mare dintre Giurgiu si Bucuresti.
Cred ca ne-a placut tuturor in aceeasi masura.
[attachmentid=1627754466] [attachmentid=1627754467] [attachmentid=1627754468] [attachmentid=1627754469] [attachmentid=1627754470]

Cica se face frig si incepe sa ploua de simbata... Unde mergem? smile.gif
vis-a-vis
Nici nu m-am dat jos din pat...
Duminica cica am merge pe unde am fost cu MBZ, adica de la Glina mai incolo si apoi o luam catre Branesti sa inauguram carciuma nou renovata din giratoriu...

4 Oct 2011, 22:41:
Adicatelea ceva de genu' asta: http://www.bikemap.net/route/1288927
b76bgaarh
visule, vlade un punct de intalnire si o ora, pt duminica. cred ca mai aduc un biciclist.
vis-a-vis
9:30 la Molul de la intrarea pe Autostrada Soarelui.
VladG
E un pic cam lunga tura fata de ce as fi vrut eu... biggrin.gif
In rest e ok ora si locatia de intalnire. Probabil o sa mai vin si eu cu cineva.

Cat de greu e drumul? Cealata bicla va fi una din asta de oras, cum sunt cele de inchiriat.
vis-a-vis
Cum aș da-o, nu iese mult mai scurt. Dacă e, poți lăsa mașina în "Poșta" și vii cu ea la Brănești după ce facem tura prin pădure. Drumul e de pămant, prin pădure e specific, cu frunze, crengi și mici șleauri. Pt o orășancă ar putea fi mult, dar deloc imposibil.
VladG
Prognoza e cam cufurita ptr duminica. Ramane sa scoatem capul pe geam si, daca ne trezim cu freza uda, lasam pe alta data.
http://foreca.com/Romania/bucuresti

http://www.weather.com/weather/tenday/Buch...topnav_business

http://www.meteoblue.com/en_US/weather/for...charest_ro_5291
vis-a-vis
Iar incepi cu d-astea? tongue.gif
corrado83
bai din pacate, ii dau dreptate lui vlad, vremea nu prea e cu noi! nici samb nici dum.
vis-a-vis
Asa-s astea planuite indelung, sortite esecului tongue.gif
b76bgaarh
deci ramane stabilit. daca nu ploo ne vedem la benzinarie.
vis-a-vis
Asta-i spiritul tongue.gif
vis-a-vis
barhi, vii ma maine? radmasa.gif
b76bgaarh
bre ma trezesc dimineata si vad cum e vremea. pana acum suntem 3 acre dorim sa venim da totul depinde de vreme. la mine e bine nu ploo. la voi?
vis-a-vis
Cum dracu' nu ploua ma la tine? 04.gif
b76bgaarh
mda acum ploo si la mine. ce ma enerveaza, imi umflasem rotile, ma pregatisem sufleteste....

Laurentziu83
Eu zic pas, n-am aparatori de noroi si, oricum, mi-a fost suficient Garboavele XCS din primavara, noroi 100%, dupa 12 km de "distractie" am simtit ca ma lasa genunchiul stang atunci.

Pedalez de placere, nu fug din calea inamicului.
atentat_cu_bomboana
Prognoza pentru duminica. Nu ploua. Maxima de 9 grade, feels like -1. Si bate vintul.
Vreti aventura? (ca sa-l citez pe VladG in Cheile Pisicii)
vis-a-vis
Femeie, astia zic ca ploua de dupa amiaza pana maine tot asa... La munte-i da si cu lapovita...
Drum bun, dar lasa copilu' acasa tongue.gif

15 Oct 2011, 14:00:
user posted image
atentat_cu_bomboana
Eah! Tu ai desenat asta?
Sa vezi tu ce mai cer senin-sticla miine dimineata pe la 10 cind te trezesti tu!
"Si ce daca ploo, ma'?" smile.gif
VladG
Eu m-am plimbat, dar cu masina, a fost prea frig si mai batea si vantul...
Am mers pe dumul paralel cu Dunarea, intre Oltenita si Giurgiu. Foarte frumos, in special pentru biciclete. Am vazut si un pluton gros de cursieristi.
La anul cred ca o sa trec pe acolo pe bicla, in ultima etapa a turului Dunarii, de la Tr. Severin la Sulina.
Doc
Am iesit eu ieri cu bici, destul de frig si vantul batea foarte tare. M-a prins un pic si ploaia la intoarcere dar fiind pe cursiera am ajuns curatel acasa.
vis-a-vis
Sambata, duminica, cineva dispus la o pedala? tongue.gif (banuiesc ca nu, dar m-am bagat si eu in seama)
VladG
Din partea mea, la primavara mai pedalez biggrin.gif
Sambata pun cauciucuri de iarna la masina.
atentat_cu_bomboana
15 grade, feels like 10... fara ploaie.... Se pare ca pe bune fara ploaie de data asta.
Eu m-as baga la o turica. Ce propuneri aveti?
vis-a-vis
Pai... nustiu... Si eu tot o "turica" as baga tongue.gif

21 Oct 2011, 15:21:
O iei și pă Delia? naughty.gif
atentat_cu_bomboana
Dom'le, daca vii cu un plan clar (cu șchițe, ceva, ora si loc de intilnire) imi pot permite s-o sun si s-o intreb.
La ce traseu te-ai gindit?
Cine mai vrea sa mearga?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.