Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pod pedalier
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ovidiun
Podul pedalier pare din fibra de sticla, nu stiu...mi-a mai zis cineva ca ar fi tabla mangaloasa wacko.gif . E moale pe margine, se mananca. Unul nou am vazut la67 lei dar e tabla subtire, foarte subtire mi se pare.

E vreo solutie mai buna?

Daca ajung ca Fred si Barney? radmasa.gif
Kruger
smile.gif) ce spui tu acolo smile.gif)

Podul pedalier e din tabla. Si nu, nu e foarte subtire. Printre alte chestii, am schimbat si reperul asta la masina mea. Sfatul meu e sa ai un tinichigiu bun (care sa faca treaba ca la carte), si sa iei pod pedalier de Pitesti. Vezi sa nu mai fie si atlceva mancat (contrapraguri, stalpi, etc)

Bafta mare.


Mai exista posibilitatea ca pedalierul sa fie in stare buna (dar trebuie curatat bine) si doar in anumite locuri sa fie mancat. In acest caz, merita sa-l peticesti, nu de alta dar schimbarea intregii podele nu e operatiune de facut pe genunchi.


Bafta.
ovidiun
stiu ca nu e de facut pe genunchi. Mi s-a spus ca ma ajunge cam 200 lei cu tot cu pod + service. Dar mi s-a parut exagerat (nu ca as fi mare expert!! blush.gif )

22 May 2008, 12:41:
Daca ma gandesc mai bine podul la 67 lei parea de tabla de 1 (la cat ma pricep eu!!). La un alt magazin am intrebat si era 140 lei dar nu l-am vazut, il aveau in depozit. Dupa bani, aici cred ca era diferenta!!! Take care!!!

22 May 2008, 12:43:
merci Kruger
Kruger
Da, exact. Cel de Pitesti e mai scump. Tu iti stii bugetul, dar sfatul meu bine intentionat e sa nu iei Connex.

Vezi ca trebuie data jos polita, torpedou, scaune, schimbator, etc. Sa ti le puna bine la loc dupa aia.

Vezi sa prinda bine pedalierul de peretele antifoc, ca la mine au mai ramas spatii si imi suiera vantul pe acolo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.