Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bucsi bieleta cutie de viteze
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vallyyy
salut baieti ! am cumparat o bieleta noua pentru cutia de viteze (cica model nou) .......treaba este ca ,cu asta noua nu intra decat in treptele 1 ,3 .....acum vreau sa revin la vechea mea bielata am cumparat tampoane si bucsi....cum fac sa scot bucsile acelea de cupru? ca una e mai uzata decat cealalta unsure.gif
mihai0070
pai tu cumperi piese dupa auzite ? nu te-ai dus cu bieleta vechie sa vezi daca seamana ?
vallyyy
pai nu e dupa auzite ....eu am bieleta cu tampoane modelul mai vechi ,acum se fabrica alt model cauta si tu prin magazine sa vezi ca nu vorbesc prostii .......oricum astazi am pus-o pe cea veche, reconditionata desigur, si merge perfect icon_mrgreen.gif ,problema era ca asta noua era mai scurta cu aproape un cm fata de cea veche
kalyyyyyy
Bieleta care ai cumparat-o probabil ca era pentru cutie in 5 viteze(cele in 4 sunt mai lungi),ambele cred se fabrica si in modelul nou.Bucsile de cupru eu le-am scos cu surubelnita pe una si pe cealalta care nu a iesit cu dalta si ciocanul(in orice caz am sfaramat-o si am scos bucatile).Ce iti recomand este ca siguranta care se pune dupa bieleta sa nu sara de pe maneta sa te asiguri ca sat acolo,eu de exemplu nu am avut acest noroc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.