Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cateva sugestii
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
fabius
As avea cateva sugestii pentru forum.
Nu am gasit nicaieri o rubrica despre motoare.
Banuiesc ca nu a fost inclusa pentru ca este un forum specific pentru posesorii de dacii, insa ar fi interesant sa faceti si o astfel de rubrica.
Daca este si nu am vazut-o eu, imi cer scuze. Rog pe cineva sa posteze link.
Poate ca ar trebui sa faceti mai multe rubrici offtopic in genul cafenelei, am vazut ca s-a postat foarte mult in threadul fotbal, deci ar fi bine venita si o astfel de rubrica, chiar daca e cam ciudat intrun forum despre dacii.
Serje
Exista sectiunea Diverse , daca ai ceva de spus despre motoare deschide un topic si scrie ce vrei sa afli.
Pentru Offtopic ii sectiunea Cafenea, nu are un singur topic are foarte multe, deci in caz ca vrei sa deschizi un subiect da-i drumu, in caz ca nu este unul la fel.
Dar din ce am vazut, ai intrat si tu si iti cam place sa te bagi inseama cu sfaturi total aiurea si intrebari cam prostesti. Poate ii numai o impresie, dar nu prea cred. Sau esti si tu in fuga dupa posturi cat mai multe fara absolut nici un folos.
koldun
Pai abia s-a inscris la miezul noptii si a postat la 5. Cat sa citeasca si el ca a obosit...!
fabius
Chiar am specificat ca nu vreau sa deranjez.
Daca am deranjat imi cer scuze !
l@u
Se accepta.
eminescu0
fac si eu urmatoarea sugestie:
schimbati intrebarea : "Ce parere ai despre postu lui @@@@@ ?" modificand ori "lui" in "lu" ori "postu" in "postul" !
R19/16v
fabius, pentru topicuri despre fotbal, offtopicuri si altele te rog foloseste www.piua.ro
Arhimede
Ce aveti fratilor cu el?

Omul vrea sa discute cu voi despre motoare..nu cu aia de pe piua.ro. Sau nu va onoreaza faptul ca va apreciaza?

Sa inteleg ca pe acest forum este cam interzis sa postezi mult, si sa faci vreo sugestie?Sau trebuie sa treaca o luna dupa ce te-ai inscris ca sa postezi?

fabius, pentru topicuri despre fotbal ai topic in cafenea, offtopicuri si altele atat cat nu incalci regulile forumului.

Fiti mai buni ca nu doare!Am observat si eu un topic aiurea al lui fabius, dar atunci cand are si el o incercare in a se comporta normal de ce i-o taiati din start?
Serje
Nu-i interzis si nici nu trebuie sa treaca o luna ca sa posteze, da cine il opreste sa deschida un topic despre motoare de exemplu? Nu este un topic, ok sa il deschida , trebuie sa il deschid eu sau tu ? O sectiune banuiesc ca sa face cand sunt prea multe informatii intr-un loc si trebuiesc separate cumva. Asa ca dati ddrumu si scrieti despre motoare nu cred ca cineva sa va opreasca.
Solon
[quote=Arhimede,27 May 2008, 00:20]
Ce aveti fratilor cu el?

Omul vrea sa discute cu voi despre motoare..nu cu aia de pe piua.ro. Sau nu va onoreaza faptul ca va apreciaza?

Aia de pe piua suntem tot noi! Asa ca termenul "aia" e nefericit ales!
Arhimede
laugh.gif Scuze nu stiam.Oricum "aia" nu are conotatie peiorativa.
441529
[quote=Solon,28 May 2008, 19:23]
[quote=Arhimede,27 May 2008, 00:20]

Aia de pe piua suntem tot noi! Asa ca termenul "aia" e nefericit ales!
*

[/quote]


Din cate am observat eu (sper sa ma insel) se poate face o mare diferenta intre "astia" de aici si "aia" de pe piua care mi s-a parut a fi un forum unde ajung diverse refulari care nu aveau loc pe altundeva. Si, unde se cam da arama pe fata de catre unele persoane. Nu dau nume dar se poate observa usor.
Daca pe acest forum se scriu cenzurate pana si bancurile mai deochete ca nu cumva sa vada copiii lui Marcos (sau cum il chema pe colegul cu aceasta problema), nu inteleg de ce se trimit oameni de aici (posibil si copii) catre piua.ro unde sunt topicuri cu de toate la vedere si limbaj vulgar peste niste limite normale. Si eu vorbesc urat, si eu injur de multe ori si eu fac si zic de toate. Dar, de aici pana la exhibitii totale si repetate este cale lunga.
Sunt convins ca nu vreti sa dau acum un copy/paste... cu ceva citate din clasici in viata, moderatori sau membri vechi pe aici.

Asa ca dragi lupi moralisti, sanatate si gasiti o cale de mijloc. Un forum era pe cale sa ajunga ca un site al unor maicute, iar altul al unei case de nebuni. Parerea mea.
R19/16v
QUOTE(441529 @ 29 May 2008, 01:00)
Un forum era pe cale sa ajunga ca un site al unor maicute, iar altul al unei case de nebuni.
*




SI?
Muttley
Si nimic. Oricum forumu' ala e mort.
vis-a-vis
Mai draga fabius, crezi ca se pricep multi la motoare pe forumul asta?
Daca iei doar pe cei care "se pricep" la fotbal, care se uita la un sport ce a ajuns sa bata la fund wrestingul la partidele aranjate si ii vezi cat sunt de vehementi in a-si sustine ideile oarbe... iti dai seama cum ar fi un dialog intre cei care frecventeaza cafeneaua si care n-au habar in ce parte se invarte pistonul, pe tema "motor".
Forumul asta a devenit o mare cafenea cu unele accente "tehnice" gen: ce ulei sa-mi cumpar, cu ce sampon sa-mi spal masina si cu ce fel de ruj sa-i acopar zgarieturile. Mare interes mai capteaza deasemenea, pozele spion facute de muncitorii cu foamea-n gat din uzina.
Sunt si exceptii, dar intotdeauna discutiile cu adevarat tehnice s-au pierdut destul de repede, pentru ca nu intereseaza sau nu sunt intelese.
A l e x
Si cum de ai ajuns tu avocatul ? Ce-i drept nu citesc DaciaClub dar de la tine nu stiu decat posturi de caterinca ieftina, cu injuraturi (pe aici, cat de cat mascate) sau alte glume, si nu vorbesc de Piua ci de sectiunea Clipuri Video de exemplu... Acum tu dai lectii despre cum "a ajuns" forumul asta o cafenea ? Amuzant.

Oricum, forumurile sunt dedicate posesorilor de masini, Renault sau Dacia, si e clar ca foarte putini dintre ei au cunostiinte pentru a initia sau participa in discutiile tehnice, si prefera sa vorbeasca despre altceva decat despre un domeniu care ii depaseste. Si decat sa dea sfaturi aiurea probabil prefera sa se limiteze la discutii "lejere." Si crede-ma, mai bine asa decat discutii pseudo-tehnice unde toti necunoscatorii isi dau cu parerea.
vis-a-vis
Daca n-ai citit toate posturile mele, de ce-ti dai cu parerea?
Asa mi-as putea da si eu cu parerea despre tine ca esti un moderator jenant care mai mult starneste discutii aiurea decat aplaneaza si modereaza... dar n-o fac, pentru ca nu iti urmaresc toata activitatea, ca nu ma intereseaza wink.gif
A l e x
E parerea ta, o respect desi pe tine personal nu te respect wink.gif

Diferenta e eu n-o fac pe avocatul nimanui, vad ca tu dai aici lectii, si e amuzant ca 1. n-ai posturi serioase si 2. dupa remarca cu ESP-ul eu n-as mai intra in discutii "tehnice"
Solon
Care remarca cu esp-ul? Mi-e lene sa caut!:(
Sony
QUOTE(vis-a-vis @ 29 May 2008, 21:36)
Daca n-ai citit toate posturile mele, de ce-ti dai cu parerea?
*


Ai posturi foarte tehnice si civilizate gen "marsh" sau alte insulte gratuite! Insa la tine e de inteles.
Solon
E topic de sugestii sau de atacuri la persoana? sad.gif
Sony
Bre, omul a intrebat de ce se comenteaza daca nu i s-au citit toate posturile. Am vrut sa subliniez ca nu este necesar sa ii fie studiata intreaga activitate creativa nici macar pentru bac, desi acolo apar multe texte stupide.
donraulo
Daca tot e vorba de sugestii, am si eu una. Nu se poate actualiza logo-ul forum-ului cu noua sigla dacia?
DrK
ce vezi tu acolo e o chestie stilizata... cand se gandeste cineva sa stilizeze un desfacator de bere cred ca o sa se schimbe si acolo... biggrin.gif
billbobdoe
La sub-forum-ul Diverse - Dacia Sandero a ramas descrierea de dinaintea lansarii modelului: "Discutii preliminare despre Dacia Sandero". Ar putea fi actualizat (similar descrierii de la Diverse - Dacia Logan)
IRONICK
Eu vreau alte fețe zâmbărețe ...
AR-18-MOS
Ramai cu vointa. 04.gif
Muttley
Probabil offtopic, nu stau sa citesc ce s-a scris pana acum da' titlu-mi suna bine.

Si sugestia: ati scris gresit "codul" pentru smileyu' asta: hiptnotizat.gif Remediati va rugam tongue.gif
ArtVandelay
pentru mai multe e gresit
salut.gif nu o sa insemne niciodata salut radmasa.gif
Muttley
Chestia-i ca l-am scris in fast reply (paaaarca stiam eu ca exista) si m-am trezit dupa postare cu :hipnotizat: blink.gif
C a t a l i n
Dar "cad sub masa" ?
cosmin_2300
CODE
:ad sub masa
si-ti apare asta : radmasa.gif
Coro
...sa puna careva un ntp pe server
AlexV
coro, serverul are sincronizare automata cu ora oficiala a Romaniei.

Ora de vara se seteaza individual din User control panel -> board settings - Is daylight saving time in effect?

Cum intra in vigoare diferit pe glob si pe aici intra lumea cam de peste tot nu setam noi automat daca este sau nu in efect. Nu ar fi greu deloc, o simpla comanda de update in baza de date si toti trect sau nu la ora de vara.
b64chr
Poate ar merge facut ceva astfel incat atat time zone cat si daylight saving time sa se sincronizeze automat cu sistemul pe care ruleaza. De exemplu sa mai fie o bifa "Same as OS time settings" care daca este bifata, lista si bifa actuala devin inactive iar setarile sunt sincronizate cu sistemul de operare la fiecare intrare pe forum.
Acuma ce zic eu nu stiu daca se poate, ca eu ma pricep la programare cam la fel cum se pricepe Becali la ecuatii diferentiale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.