Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] janta de tabla 4*100 pe 14
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
zeu_4u_sweety
CUMPAR janta de tabla. Dimensiunea intre prezoane 4*100, pe 14. Astept oferte, indiferent in ce stare este pt ca va zace ca si rezerva!!
barbutu
am o janta de cielo pe 14'' dar nu stiu daca se potriveste pe masina ta.
spune-mi ce et ti-ar trebuii
cristianxxl
Am 4 de clio cu tot cu gume.Interes doar janta sau si cauciucu?
bandrei
am doua alegi pe cea mai buna, una din ele este incaltata deja , la schimb pe alea pe 13 din celalalt anunt. ti le dau si pe amandoua seamana ca model dar una e de bmw alta e de vectra. una are cauciuc Michelin Energy 175/70 r 14 bun, cealalta un cauciuc terminat
zeu_4u_sweety
Deci gume am 3 bucati in plus, ce imi trebuie este doar o janta amarata de tabla, ruginita vai de capu ei...deci imi trebuie sa fie pe 14 si sa aibe 4*100...sa se potriveasca pe solenza, logan, SN, clio...etc.Astept raspuns!
@bandrei - jantele alea ti le dau si la mai putini bani ..nu e problema, daca fac rost de janta pe 14 iti dau 5 jante cu 5 amvelope din care numai una este buna, folosibila (amvelopa)
Gabi
am 4 bucati ramase de la solenza ( le-am avut incaltate cu gumele de iarna). 25 ron bucata.
zeu_4u_sweety
Vezi ca alea de solenza de tabla sunt pe 13, doar cele de aliaj sunt pe 14, ms
Gabi
cele originale de solenza de tabla sunt pe 13. eu am avut de 14 pe solenza ( NU DIN FABRICA).Am spus ca mi-au ramas de la solenza si nu ca au fost cele de fabrica.
bandrei
Am eu de 14", mie imi trebuiesc cateva anvelope pt dacia lui taikmiu, modeste sa ai fac doua sa puna pe ea.janta pe 14 gasesti la mine.
zeu_4u_sweety
@Gabi, ce atata tevatura, eu am zis ce stiu si atat. Posteaza si u o poza cu janta goala, fara amvelopa pls (si u bandrei). Ms sal
bandrei
argintia e de bmw seria 3 iar neagra ruginie e de Vectra
kaferfan
trimite-mi adresa pe PM si-ti trimit o roata pe 14 gratis, janta e de la un vw, are 4*100, janta e buna , cauciucul ba!
zeu_4u_sweety
Iata dimensiunile masurate cu sublerul pt janta: interior 59 iar distanta intre prezoane pe diagonala 85. Masurile au fost luate exact asa cum arata si in poze;)

29 May 2008, 09:21:
Haideti ma baieti ca n-am rezerva ce fac pun doar cauciucul fara janta ? laugh.gif
bandrei
eu ajung la garaj tocmai sambata..daca nu e prea tarziu..si masor
zeu_4u_sweety
Ok e perfect daca e sa s potriveasca aman2 le iau ca am mai dat de un cauciuc bun zilele astea:))
zeu_4u_sweety
Haideti baieti cu jantele tongue.gif
bandrei
salut. din pacate cea de opel are interiorul 56 iar cea de bmw 58..deci nu merge nici una sorry
kaferfan
58 am masurat si eu, zi-mi ti-o trimit sau nu?
daca da, trimite-mi adresa si o ridici de la posta
zeu_4u_sweety
Deci eu nu inteleg fenomenu asta...Pana acum sareati toti ca aveti roti de vanzare (jante) si acum ma rog eu de voi care sa va cumpar jentile si nu mai vrea nimeni nimic!!!
bandrei
eu ti-am zis sa ma cauti joi, ai telefonul meu, nu ai facut-o, acum partea proasta e ca am aglomerat garajul si e o adevarata lupta sa mai ajung la ea....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.