Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
s3v3r
Astazi m-a lasat dacia. mi-a facut cu mana... a scos fum din compartimentul ambreiajului, cablul s-a inmuat de tot... nu mai e cum era...... cu putin timp inainte aparuse un scartait cand calcam ambreiajul.... acum nici in viteza nu mai intra...... ca sa nu mai zica ca adio plecat de pe loc.....
Aveti idee cat ar putea sa ma ajunga o reparatie piese+ ceva manopera?
Cosmin_KuP
dak vrei sa schimbi ambreiaju...o sa te coste cam mult...am dat eu pe al meu acu 2 luni 6 milioane cu tot cu manopera...mentionez ca am pus ambreiaj de fabrica..am inteles k e mai bun....am dat pe el 350 lei.....
s3v3r
Mai bine decat asta imi iau motor si cutie de la sh ; acum 2 ani cand l-am facut,acum vreo 50 000 km , m-a ajuns cam 200 ron fara manopera cunosteam meseriasu'.
Cosmin_KuP
u decizi cum e mai bn biggrin.gif eu ti-am zis cat m-a costat p me:)
Merced
Si culmea dracu' e ca ambreiajul ala e defapt facut de ASAM, chit ca-i branduit ca fiind de uzina. Cine tine la Dacia lui sa comande kit de ambreiaj serios, ca inca sunt producatori de afara care fac asa ceva. Chit ca dai niste bani, macar stii ca-i face.
s3v3r
vreau sa o ffac pt o perioada relativ scurta... vreo 2 luni pana plec din tara... sper... ii ramane mamaei mele si pana ama intorc cu tot ce o sa merg eu mai mult de 10k km nu o sa faca si apoi cand vin ma bate gandul s ao dau la remat daca o mai fi si la anu..... sau sa o combin la una mai buna...... deci vreau ceva mai de bugfet studentesc.....


si da cica e de uzina asta de pe masina dar sincer nu am vazut nici o diferenta cand mi le-a aratat pe amandoua....... cand am facut cumparaturile....
Merced
Pai ce diferente vrei sa vezi la ochi? O sa vezi diferente cand iti pica, din nefericire.
Adrian_Boy
Vazutul la ochi este de nota 10, dar, bine ca exista acest cuvant, apare diferenta cand sunt puse la lucru (lucru de mantuiala).

Da un search si vezi ca s-a mai discutat.

In mare: Uzina cam 3,7 mil si Import cam 2,4 mil.
Paca
si eu tot pt uzina as opta,clar.
s3v3r
Am rezolvat ... Rulment spart(facut praf) disc de ambreiaj(mai mergea vreo 5-10 mii), placa de presiunde bulita (2 dinti facuti praf); piese pret total 215 ron piese + bucsa volan .. manopera 70 ron la mecanicu pe care mi l-a recomandat un prieten si care e socru lu' sorasa;(complicat) dar a facut treaba tipla; plus reglat motor;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.