Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] kit xenon incomplet
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
aurelv
A fost dat jos de pe un Megane, montat in reprezentanta in bataie de joc (are niste fire taiate) si este perfect functionabil, doar ca lipseste un bec care s-a ars.
kit-ul este de 35w si 5000k (pure white)
O sa revin cu poze (este al unui amic si astept sa mi-l aduca ca sa-l pozez)
Se ofera proba si garantie de bun simt (o luna).


pretul este de 100 ron (eventual pot ajuta la montaj)
angel-boy
salut . fa niste poze mai detaliate.. mai ales la fire.. si ce H este ? mellow.gif
dan.gutu
Daca sunt taiate firele de innalta tensiune, este nasol.Daca il trimiti si prin posta il cumpar eu.Astept PM.
aurelv
aaa, am uitat, este H7.
nu sunt firele de inalta tensiune taiate. maimutele de la service cu diploma de electrician au taiat papucii de la alimentare si au dezizolat firele de alimentare ale farului masini si le-au conectat acolo (motiv pentru care s-a ars si un bec , sau cel putin asa banuiesc). Deci, firele de alimentare sunt taiate...o sa fac niste poze la fire sa se vada mai clar.

dan.gutu daca le vrei pentru masina din semnatura nu sunt compatibile, tu ai h4 pe logan.

LE: pozele promise smile.gif
angel-boy
p daciea 1310 ce H e? si dak se pot folosii doar ballastele ptr alte xenoane ambele la fel? poate alt H?
aurelv
nu stiu ce tip de bec are Dacia 1310. Daca ai un singur bec pentru ambele faze (scruta si lunga) atunci este H4.
Pentru a fi complet functional kit-ului ii lipseste un bec si atat (se gaseste cam la 30 euro /set). Iar daca poate fi folosit cu becuri de 35W, dar cu alt K decat 5000, nu stiu...nu ma pricep chiar atat de bine sad.gif .
angel-boy
ballastrele ...le pot pune la alte xenoane ? ce zici ?biggrin.gif si vinzi separat ballastrele ?ma gandeam sa cumpar eu becurile ptr dacia..H5 parca.
aurelv
ti-am raspuns si mai sus. Nu stiu daca le poti pune, nu ma pricep.
le dau si separat, pretul este acelasi.
BiCos
Ai PM>.
aurelv
s-a dat.
se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.