Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia SANDERO
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
ady_6_bv
eu unul imediat m-as duce sa fac un drive test.... voi?
azraell
pacat ca nu a aparut momentan motorul 1.6MPI 16V... ala vreau sa il vad:D
pe logan stiu ca te infigea putin in scaun... in asta cred ca senzatia o sa fie putin mai accentuata avand in vedere ca masinuta e putin mai usoara

si da... m`am inscris pe site la drivetest... la reprezentanta de langa autostrada... sa ies putin pe autostrada biggrin.gif
daciafan
nu, pt ca sunt sigur ca nu-mi rezerva nicio surpriza
Flamingo
QUOTE(ady_6_bv @ 1 Jun 2008, 19:23)
eu unul imediat m-as duce sa fac un drive test.... voi?
*



Lasand la o parte faptul ca ti s-a editat postul iar mie mi s-a sters mesajul in care te completam, smile.gif nu m-as arata atat de ahtiat sa fac un drive test. Poate doar sa ma dau cu el la un moment dat... de curiozitate.
RSV
nu
catal1n2000
Pai daca te uiti si la consum este mai mare decat cel de la Logan.
Mihai Simon
da! m-am inscris deja pe site, pentru ca vorba lui GabiVo, am vazut ca e putin mai greu decat Loganul si sunt curios cat de e de sprinten...
YR-ZBG
Da in mod sigur voi face drive test...
vyalli
da o sa fac drive testul cu sandel.
YR-ZBG
Nu ma intereseaza momentan nici de cand se fac comenzile (se pare ca 4.06) nici de cand incep livrarile (se pare ca 1.07)....ci doar cand apare in showroom-uri pt drive test...si dupa cum spunea un coleg s-ar parea ca dupa 19.06.
deci mai rabdam...

Am totusi o nelamurire...cum se simte o persoana care comanda un Sandero pe care nici el si in unele cazuri nici dealerul nu l-au vazut.

ps. oricum doar la romani se poate vinde o masina fara sa o expui fizic in prealabil publicului.
Flamingo
Personal, daca as opta pentru Sandero si daca nu as avea posibilitatea unui drive test, tot m-as duce macar in show-room sa-l vad si sa-l "testez" cat de cat...

Parerea mea, desigur.
dadu221
yr zbg .. acum vezi cati is snobi si cati is atat de saraci sa se bucure de garantia oferita.
Votez si eu pentru a face test drive-ul de curiozitate in primul rand. Sa vedem cum se comporta, ce ofera si alte cele.
vstef_is
M-as duce la test cu mare drag... insa deja am comandat un Sandel, inainte sa-l vad... asa ca oricum nu prea mai conteaza
driverx
QUOTE(daciafan @ 4 Jun 2008, 15:19)
nu, pt ca sunt sigur ca nu-mi rezerva nicio surpriza
*



Ma, asa as fi zis si eu....pana azi. M-am infipt in reprezenta Dacia-Reno, nu era nimeni la vanzari Reno asa ca am spotat un Sandel dinasta. M-am urcat in el. Sa zicem ca e ok. Climatizarea (botoanele) e mai naspa decat la logan. In rest cam same shit. Aceasi calitate, poate un mic mic plus fata de Logan. Aveti grija cu reglajul de la volan, ca pica ca o caramida dupa ce umblati la maneta. DAAAAARRR, este excelent pe langa Meganu expus in show-room la care ii atarna si se misca toate plasticele, mai ales in zona picioarelor. Infecta masina. Infecta. Nu avea nici reglaj la volan, iar la fiecare ridicare de ambreiaj loveam dea binelea volanul cu piciorul. Oricum as fi reglat scaunul pe inaltime, rezultatul era aproximativ acelasi.

stef@n85
Da o sa ma inscriu la un drive test.

Cand am facut scoala de soferi am mers 1 sedinta pe logan (venit de pe solenta) si mi s-a parut super (pt scoala pt ca nu accelera imediat, era asa batranesc) acum sunt curios pt ca am acumulat si un pic de experienta ca sa pot sa compar, cum se comporta acest hatchback de la dacia, manevrabilitate, acceleratie etc, si mai ales sunetul care il face cand inchizi usa smile.gif am si eu un fix!
aphophis
aveti idee daca in iasi la caremil a aparut sandero-ul? sau cand apare?In weekend o sa fie deschis? Eu stiu sambata dupa 14.00, duminica ?
vstef_is
Da, este un Sandero in showroom la Caremil. La test drive nu inca. Intradevar sambata e pana la 14, duminica e inchis. De comandat se poate comanda inca de pe 04.06...
adimatis
am fost azi la reprezentanta.
vazut sandero.
placut.
wink.gif

vineri merg la drive-test.
AL
ok.... concluzia chestionarului... lumea doreste drive-test si va merge sa-l faca... pentru impresii ramane deschis topicul dedicat...aici se da stingerea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.