Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fir la alternator?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
hordeagabriel
Buna. In ultima vreme nu prea imi incarca bateria. M-am uitat mai bine la alternator si am vazut ca in afara de + si - mai trebuie prins un fir de alternator. As vrea sa stiu ce fir trebuie prins si ce rol are. De asta sa nu incarce calumea? Am pus si o poza in caz ca nu intelegeti ce vreau sa spun. PLS help
argon
DF se prinde acolo! ce avea daca intrebai in topicul indicat de mine pe celalalt topic al tau deschis aiurea?
hordeagabriel
Iara ma certi tongue.gif scuze sincer nu prea sunt familiarizat cu forumurile. Imi cer scuze!

Ma poti ajuta totusi? DF?? ce e aia?
argon
excitatia, e un fir verde, si se prinde la releul de incarcare. Daca o sa cauti pe topicul ala sigur gasesti tot ce vrei sa stii.
hordeagabriel
sa fie asta motivul pentru care nu mai incarca asa bine? Am gasit firul l-am pus acolo dar scotea un sunet usor modificat alternatorul si l-am luat.
argon
esti tare nedumerire.gif pune firul ala unde trebuie sa stea.
hordeagabriel
Nu mi-ai raspuns la intrebare: asta e motivul pt care nu mai incarca bine?


PS: (poti sa inchizi topicul si imi cer iertare inca odata daca am cauzat neplaceri)
argon
indubitabil aia e o cauza. Pune-l la locul lui. Sa nu-ti atinga cumva masa firul ala ca-ti parlesti releul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.