Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme dacia papuc 1307
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
paulica_67
am o dacia papuc 1307 din 2003.in 2005 am avut o problema in sensul ca nu mai functiona bine .am fost cu ea la service , am stat 3 zile in care mi-au inlocuit tot ce se putea inlocui si in final era conducta de alimentare tur care era infundata.atunci mi-au umblat si la corpul clapeta si de atunci s-a dereglat masina ,in sensul ca consuma si mai mult iar de atunci cand e incarcata sau cand e frig parca tremura motorul si trage greu ca si cand ar merge in 2 sau 3 .la service nu m-am mai dus de ''meseriasi 'ce erau .aveti idee de asta?
hordeagabriel
incearca un reglaj complet al arpinderii si apoi al carburatiei. Daca nu te pricepi dute cu ea la un mecanic. Nu poate sa te coste prea mult iar de stricat nu prea are ce sa strice.
argon
aia sa incerci tu la a ta.
paulica_67
credeam ca puteti sa ma ajutati ...
kalyyyyyy
Eu personal nu pot sa te ajut dar pot sa iti fac o recomandare:spune mai in detaliu ce problema ai si asta mai ales dupa ce ai folosit functia search.Trebuie sa specifici:tipul motorului(1600,1400,1300,1200 sau 1100), daca e pe carburatie sau injectie,si ce anume s-a umblat ultima oara la ea.Din ce ai zis mai sus se poate deduce dar trebuie sa citesti ft atent ca e injectie.Cel mai probabil respectivii au uitat sa puna firul unei sonde,sau motorasul pas cu pas e pe duca-sa iti raspunda totusi cineva care are motor cu injectie(asta daca ai injectie!)
paulica_67
masina e pe injectie ,are motor de 1600problemele pe care le face ,sant numai cand e frig sau e incarcata{max 350 kg}se produce o miscare de balans stanga-dreapta parca te leagana si trage greu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.