Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scurgeri de ulei
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
hordeagabriel
Am observat recent ceva scurgeri de ulei ce par a veni din zona pompei de benzina.. Se poate sa fie de acolo? Are vreo legatura? Daca da, ce se poate face?
pcostica
se schimba garniturile dintre pompa si blocul motor.Sunt 3,doua de clingherit si una mai groasa din plastic.
Bafta!
hordeagabriel
Ok. Ms dar oricum care e legatura? Cum de e ulei in zona aia?
v_razvan_c
Pai nu trebuie unsa si coada pompei... E in regula daca iese ulei pe acolo, schimba garniturile. smile.gif
hordeagabriel
Am inteles sefu'. Multumesc pt informatii. O sa le schimb maine..Apropo sunt scumpe biggrin.gif ?
v_razvan_c
2RON PARCA am dat eu vara trecuta... Nu mai stiu sigur...
hordeagabriel
O groaza de bani tongue.gif
Multumesc inca odata pentru informatii.
Daca tot esti amabil nu te uiti un pic si pe celalalt post al meu de mai jos in legatura cu suportii cutiei de viteze? ca nu mi-a raspuns nimeni nu de alta. Poate ma ajuti
v_razvan_c
Nu ai pentru ce!
Am ajuns si eu la suportii cutiei cand am dat-o jos, dar nu a fost nevoie sa-i si schimb... Aici chiar nu stiu ce sa spun, parerea mea este ca nu se chimba greu suportii. Nu prea cred ca sunt rupti, si la mine se misca motorul daca il imping cu mana. Cel mai bine baga-te sub masina si trage de jug, sa vezi cum sta treaba. Eu asa as face. Mai ai rabdare ca trebuie sa-ti raspunda cine se pricepe cu adevarat.. smile.gif Bafta!
CriSTI68
pompa de benzina este antranata de cama, care la randul ei este unsa de ulei smile.gif
hordeagabriel
deci de acolo uleiul...smile.gif ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.