Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: electromotor de 1300 pe 1310?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cryssboy
dupa cum suna si numele topicului, m-a lasat electromotoru daciei...si am gasit unu de 1300 la 70 ron negociabil:D .se potriveste pe 1310? salut rolleyes.gif
Minel
QUOTE(cryssboy @ 10 Jun 2008, 12:12)
dupa cum suna si numele topicului, m-a lasat electromotoru daciei...si am gasit unu de 1300 la 70 ron negociabil:D .se potriveste pe 1310? salut rolleyes.gif
*



Foloseste functia SEARCH si sigur o sa gasesti raspunsul , s-a mai duscutat subiectul asta de multe ori
cryssboy
pff....ti-era greu sa zici da sau nu?....mc oricum

10 Jun 2008, 19:25:
nimeni?
am dat search dar nu am gasit nimik...doaa=r ca sunt 2 feluri.scurte si lungi.lungi sunt la modele mai vechi iar scurte la astea mai noi.io ma din 94..sa inteleg ca e lung, adica la fel ca la 1300?
vallyyy
eu din cate stiu s-ar potrivi .....cel putin nu am auzit de niciun caz pana acum , ca nu i s-a potrivit electromotorul pentru ca era de 1300 .........in special daca ai motor 1.3 sigur se potriveste si chiar daca ai 1.4 ,din cate stiu eu marimile blocului sunt aproximativ la fel deci si in cazul asta se potriveste
CriSTI68
merge.. dacia mea din 98 are electromotor de 72 pe ea si merge fara probleme wink.gif
ramses86
poi motorul e la fel...deci teoretic merge..numai daca nu au gresit cei de a fabrica la anumite tolerante, ca ami nou cam fac greselile astea
v_razvan_c
Motorul este la fel la exterior, diametrul cilindrilor difera, deci se potriveste... smile.gif
CriSTI68
QUOTE(v_razvan_c @ 10 Jun 2008, 20:43)
Motorul este la fel la exterior, diametrul cilindrilor difera, deci se potriveste... smile.gif
*


difera mai multe smile.gif , incearca sa montezi sonda de ulei de pe 1.3 pe 1.4 de exemplu.... dar alternatoarele, electromotoarele si alte anexe sunt la fel mai putin 1310 Li smile.gif
cryssboy
ok, va multumesc smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.