Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema necunoscuta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
llmihai
Salut.Azi dupa vreo 150 km am observat ca volanul si-a schimbat pozitia fata de cum il aveam.Din pozitia dreapta sa dereglat cu cateva grade spre stanga.Si a inceput sa traga dreapta nu rau dar simtitor.
1.De la ce poate sa fie asa ceva?
2.Mai pot circula cu masina in starea asta?
Am pus o poza sa vedeti ce zic.Nu e volanul masini dar e ca model.
Multumesc, astept raspunsurile voastre.
ArtVandelay
nu stiu de ce s-a intamplat dar poti sa ti-l reglezi singur,nu stiu ce volan ai dar majoritatea au un capac,sub el o piulita mai mare
o desfaci,scoti volanu,il pui cum trebuie,strangi piulita la loc
djasu82
pe un drum drept specifica si tu artv... si caucicurile sa fie toate la cote egale.
llmihai
Rog operatori sa stearga cele 2 topicuri in plus, ca din cauza netului am postat in plus.Multumesc pentru intelegere.
Problema e sa nu se fii intamplat altceva mai grav.Ca de desfacut si pus in pozitia normal e simplu.
djasu82 nu am inteles ce ai vrut sa zici????
cauciucurile sunt la cote egale.Deci cand am plecat cu masina volanul era drept.
Muttley
Ti s-a rupt ceva pe la suspensia fata.

Verifica tirantii. Daca-s ok, continua cu restul (bucse, bielete, caseta)...
Minel
Posibil si bucsa "T" de la cuplajul volanului , avand joc volanul nu mai are aceiasi pozitie , parerea mea.. sleep.gif
Verifica tot ce tine de directie si o sa gasesti problema
Ov
si incearca sa nu mai mergi deloc cu masina pana nu remediezi defectul wink.gif
dani_devito
ok ... ok .... deci volanu si-a schimbat pozitia spre stanga si masina trage dreapta ....?!?! Daca intradevar e asa , ceva rau e acolo ......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.