Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Husa pentru imbracat capota unde gasim?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Cata_C
Daca stie cineva unde pot gasi o husa de imbracat capota ca m-am saturat sa pictez masina cum imi sare cate o piatra
Lostboy
Pentru solenza? Te întreb pentru că văd că ai logan și ai postat la o secțiune de solenza.
sorin1983
un sfat: pune-i un colant gen taxi, se gasesc in mai multe culori
Lostboy
QUOTE
Daca stie cineva unde pot gasi o husa de imbracat capota ca m-am saturat sa pictez masina cum imi sare cate o piatra

Așa ceva?
[attachmentid=1627454767]
I se mai zice și sutien logan! radmasa.gif
Cata_C
Scuze ca am postat la Solenza. Da este vorba de acel "sutien"
Lostboy
Parcă era pe la bursă cineva care avea așa ceva de vânzare.

12 Jun 2008, 14:11:
Uite aici http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=102032&hl=husa

Vezi dacă mai este de actualitate. Dă-i PM userului respectiv.
Cata_C
Merci
NYCKO22
si eu sunt interesat de husa ! am sa incerc sa vb cu baietii de la tapiterii auto sa vd cat ma costa sa-mi confectioneze una !am sa intru cand am detalii si am sa vi le impartasesc! smile.gif
bogdann8
QUOTE(NYCKO22 @ 12 Jun 2008, 17:31)
si eu sunt interesat de husa ! am sa incerc sa vb  cu baietii de la tapiterii auto sa vd cat ma costa sa-mi confectioneze una !am sa intru cand am detalii si am sa vi le impartasesc!  smile.gif
*



Da nu arata naspa? Adica o husa din material textil?? Mi se pare mai interesanta ideea cu autocolantul. Plus ca acela este mult mai ieftin si mai estetic decat husa. Bine, fiecare face ce vrea. Eu am solenza an 2004, e destul de alergata si capota nu a fost atinsa pana acum.. cool.gif
clauditu2002
nu arata najpa. caut si eu pt solenza. daca gasiti, sa imi spuneti si mie
romanvs
Nu a mai gasit nimeni huse de capota pt Solenza sunt curios cum arata.
Si eu am destule urme pe capota de la pietricele.
Iulikk
Nici nu cred ca se gasesc. Doar daca e pe la un croitor care stie ce face unsure.gif . O sa caut si eu prin Constanta sa vad poate gasesc.
mikemaniack
eu zic ca arata "kitchios" , sa vezi tabla si o bucata de panza pusa in fata.
benkenobi
decat husa de piele mai bine folie transparenta. optiunea este a fiecaruia. eu unul nu prefer nici o varianta din cele doua.
sincer cred ca ar arata naspa pe masina acea husa , evident functie si de culoare ( a masinii si a husei ).
un polish la 2-3 ani nu ar avea efecte mai placute decat husa aia? care cred ca mai tine si ceva umezeala pe dedesubt si din cate stim umezeala matuieste vopseaua.
ramsen
doh.gif doh.gif urit urit.nu as pune asa ceva nici mort cei aia o prostie parca am si cine ce scula de hammer sai pun.lasatio asa
marius80_eugen
Problema este ca acele pietricele nu ataca numai acea portiune protejata . Principalele probleme sunt in parbriz si sticlele farurilor/proiectoarelor . In plasticul mastii din fata si in bara chiar nu am avut probleme , in schimb toate numai in parbriz se gasesc sa sara .
Sincer mi se pare extrem de urata acea protectie , ea fiind in principiu conceputa ca protectie pentru zonele f friguroase , pentru a nu intra tot aerul rece la motor si nu pt a proteja de criblura .
Parerea mea este ca asta nu este decat alta nascocire de a scoate banii unora care nu au ce face , asa cum au fost si vor mai fi multe . Nici prinderea nu mi se pare prea reusita si chiar ma intreb cum va merge cu acea husa pe masina pe la 120-140 , falfaind din toate urechile , in toate partile , iar iarna , cu toti turturii si zapada tot desprinzandu-se din toate incheieturile . Dar cand va fi un polei din ala de ingheata toate pe masina , cum mai deschizi capota sa verifici ceva ? Oare se ia cu vopsea ( ecologica) cu tot sau nu ?
Oare in cate secunde dispare de pe masina noaptea ? Dar cat timp rezista si la cate spalari in mizeria si praful din Bucuresti ?
Dar vara la 38 de grade la umbra , 45 de grade la soare , 63 de grade ale tablei masinii , oare cum o fi ?
Dar daca-i punem si leduri albastre sclipitoare o arata mai bine ? Sau asta era viitorul gadget ? Daca-i faceau buzunare macar puneam cumparaturile acolo ...


P.S. Orice cazan are nevoie si de sutien pt a fi complet ! radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.