Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
sabyn01
Vand Dacia Solenza Scala 1.4 MPI, 75 CP - 2004; 19.000 km. Pret 2000 E negociabil. Singura parte avariata este caroseria, in rest motorul, cutia de viteze, instalatia de aer conditionat + interiorul sunt intacte. Sasiul nu a fost nici el avariat.
cmandrei
Numai intreaga ? (dezmembrare)
sabyn01
Pai asa as vrea, ca daca incep sa iau de pe ea o sa stau o gramada pana vand tot. Asa stabilesc un pret si scap de ea din prima.
slider2
daca te hotarasti sa o vinzi pe bucati, fa-mi si mie un pret pentru jante cu tot cu cauciuri, din cate vad sunt intr-o stare acceptabila (cauciurile). de asemenea m-ar interesa proiectoarele, eleronul si macaralele electrice de la geamuri. si eventual instalatia de aer conditionat.
marius111976
cat de rau e avariata caroseria si poze dc se poate
Bulldog
Te-ai uitat in primul post?
sabyn01
@ marius111976 - Caroseria e avariata destul de serios, mai ales partea din spate. In fata este afectata mai mult partea din dreapta. Stalpii de la 3 usi sunt indoiti (+geamuri sparte)), iar a 4-a usa nu are nimic. Cam astea ar fi problemele cele mai grave.


@ slider2 - Daca nu reusesc sa o dau asa cum mi-am propus, o sa incerc sa scot de pe ea si vorbim. In poza se vad toate 4 cauciucurile bune, dar sunt doar 3 neafectate, al 4-lea s-a taiat din cauja jantei. Dar am 5 jante de aliaj, pt ca mai de mult am dat intr-o groapa si s-a indoit putin + cauciuc taiat, iar casco mi-a dat alta in schimb si daca o sa le vand vreodata o sa le dau pe toate 5 din care 3 cu cauciucuri. Eleron nu mai exista, iar proiectoare, nu mai am decat unul. In rest de celelalte chestii de care esti interesat, vorbim.
slider2
ok e bine si asa. sa ma anunti daca incepi sa o dezmembrezi, ti-am lasat telul pe pm in caz ca nu iti raspund pe forum.
florinc
Daca o dezmembrezi da si mie un mesaj.
Multumesc
monescu_gabi
Vreausi eu un pm dak o dezmembrezi
solenzoi
M-ar interesa si pe mine , daca te hotarasti sa o vinzi pe bucati , chederele usilor spate si panourile de plastic, alea de pe usi. Poate si alte piese. Da-mi un mesaj.
sabyn01
Am mai facut niste poze la masina pt cine este interesat.

M-am hotarat sa o vand pe bucati, adica o dezmembrez, pt ca am fost cu cineva care se pricepe sa vada masina si mi-a spus ca nu se mai poate face nimic din ea. Urmeaza sa ma apuc de munca si dupa asta ma hotarasc asupra preturilor.
mark``
Crede-ma ca e mai bine s-o dai pe bucati ca sunt foarte multi interesati sa-si ia una alta, inclusiv eu dar mai stau dupa bani. smile.gif
NYCKO22
din ce oras esti ?
sabyn01
sunt din ploiesti
puiu82
As vrea sa vad masina,poate imi mai sare ceva in ochi la fata locului.
Un nr de tel se poate? Si cand esti disponibil?
Multumesc!
popacrisro
Vreau si eu puntea spate. Si ceasurile

22 Jun 2008, 20:29:
Vreau si eu puntea spate. Si ceasurile
cristi 2007
te rog mult fa-mi si mie un pret pt comenzile de ventilatie adica rotitele alea 3,macaraua electrica de pe partea stanga,comenzile de lumini si stergatoare,un buton de actionare al geamului electric si catalizator asta daca este euro2 pt ca eu de asta am.multumesc si astept cu interes un raspuns
spiridon
Eu vreau AC-ul !!! Sunt primul abonat sper...
vyalli
Unde se poate vedea masina?
crisadatyres
as fi interesat sa o iau eu toata,daca vrei sa ma lasi sa arunc un ochi la ea,suna-ma la 0729.965.543
florinc
Eu vreau mansonul de la schimbatorul de viteze daca se poate biggrin.gif.
Multumesc
CV - 11YNO
Salut spunemi un Pret aprox. Pe tot Bordul!(Ceasurile cu tot cu bord inclusiv volanul si intrerupatoarele semnalizare/ far si restu ce mai e pe acolo!
As vrea Bordul de Slz pt o DSN si cateva piese pe acolo!Daca ne intelegem!
SI cum au spus baieti mai sus mai bine o dai pe piese mai lasi la pret si sa vezi ca o dai mai repede decat sa astepti pe cineva sa tzio ia intreaga in plus daca ti-o ia cineva intreaga nu o sa iti deea banii pe ea!
Eu zic sa o dai pe bucati ca iti scoti mai bine banii si la urma mai dai si caroseria are vreo 400Kg in plus fierul vechi e scump in ziua de azi !
Ms Astept rasp.!
uscatu83
Vreau si eu inst de AC. Mai este functionala? Si daca da la ce pret?
Tetelu1980
Eu as vrea sa ma abonez la instalatia completa de proiectoare, releu, cablaj si batz cu pozitie pentru aprinderea lor. N-ar strica nici un pret pentru spatarul banchetei spate cu tetiere, macarale electrice cu tot cu partea de bord din zona schimbatorului de viteze ce include si butoanele. Multumesc
popacrisro
Pe aici nu raspunde nimeni. Pacat
sabyn01
imi cer scuze ca nu am mai postat de mult dar am inceput munca si n-am mai avut timp. inca nu am inceput sa scot de pe masina pentru ca au fost mici probleme cu asigurarea casco si n-am putut sa umblu la ea. o sa va anunt eu cand o sa iau piesele dupa ea si o sa pun si preturile
uscatu83
Ok. Pt. instalatia de ac, daca mai este buna, raman abonat.
sergiu_studineanu
astept si io.

9 Jul 2008, 08:34:
kitu de geamuri electrice
sabyn01
@ ageana - o las la 1500 de euro daca vrei sa o iei intreaga. dar mai bine ne intalnim si discutam. nu stiu de ce nu pot sa dau PM. imi spune ca nu am destule post-uri. care-i treaba ?
cristio_79
S-a modificat regulamentu'.Trebuie sa ai minim 25 de posturi ca sa poti da PM.
sergiu_studineanu
tb sa faci cel putin 25 de posturi ca sa citesti si sa dai mesaje.
sabyn01
Ah...nu stiam de chestia asta. Multumesc mult pentru informatie.
sorin77m
Ma intereseaza si pe mine instalatia servodirectie, de fapt conducta de joasa presiune.Astept raspuns.Multumesc.
Solenzul
Un nr de tel as vrea si eu si poate ne auzim. Vreau sa o vad intai si ma hotarasc atunci cand o vad ce piese vreau de pe ea. Plata pe loc, desigur. Daca vrei ma poti contacta la adresa bogdyt_aime@yahoo.com si detaliem acolo. bafta.
ianacosti
Tabloul de bord il mai ai? ianacosti@gmail.com
sabyn01
Am absolut tot dupa masina, ma rog...ce a mai ramas intreg. Am si instalatia de servo directie. Ideea e urmatoarea: am voie sa postez numarul de telefon sau id-ul de messenger? Ca din cate stiu nu prea merge.
vierme_ha
Salut.M-ar interesa volanul si senzorul din cutie(ala care este in locul cablului de kilometraj de SuperNova) si mufa care intra in el. Si lasa si tu un nr de telefon...Mersi
cmandrei
Da ai voie sa postezi info. de contact. Catalizatorul l-as vrea eu smile.gif
vlpvlp06
salut!
sunt si eu interesa de urmatoarele:
-jante de aliaj
-geamuri electrice
-instalatie aer conditionat
-instalatie servodirectie
-eleron spate
-bandouri usi
te rog daca poti sa imi dai si niste preturi pentru aceste piese.
ianacosti
Cati kilometri ai pe tabloul de bord si cu cat il dai.
Are turometru ca nu mai stiu?
sabyn01
Are 18,700 siceva, oricum aproape de 19,000. Toate Scala au turometru daca nu ma insel. Eleronul din pacate s-a spart. Stiu ca o lungesc cam mult, dar v-am spus ca au fost niste probleme cu asigurarea si nu pot sa fac absolut nimic pana nu se rezolva. Pe urma o sa va anunt si ne hotaram asupra preturilor. Sper ca in maxim 2 saptamani sa se rezolve. Bafta!
solenza_scala
Hey, panoul de usa pasager stanga?
sabyn01
Am rezolvat si cu Casco. Deci dupa ce primesc banii pot incepe dezmembrarea. Are cineva idee cam cat dureaza pana imi da banii ? huh.gif
crisadatyres
vreau eu catalizatorul si cutia ,am nevoie urgent,m-au respins la itp din cauza catalizatorului si cutia caraie la treapt a 3 urat de tot. intra pe id de mess :crisadatyres si vb ca as vrea mai multe piese si dau pret bun
sorin007
o cumpar pe toata ! la ce pret ?
sabyn01
1500 de euro. pret fix!
vierme_ha
Mai este masina? un nr de telefon?
CriSTI68
butoanele de la geamuri le dai ? eventual pret si pentru geamurile electrice
sharkky
Salut!

Sunt interesat de urmatoarele:
- partea superioara a bordului;
- un inel aerator;
- una din centurile pretensionate de pe fata (daca mai sunt intacte).
- 2 tetiere;
- fetele de usi de pe spate;

Multumesc si te astept cu un raspuns.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.