Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] SOLENZA SCALA !
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
marius80_eugen
[VAND] SOLENZA SCALA 1.4 MPI / MAI 2003 / Rosu Imperial / 68.000 km

- optionale fabrica : jante aliaj , geamuri electrice fata , eleron , servo-directie , Aer Conditionat , functie recirculare , filtru polen , inchidere centralizata cu comanda pe cheie ( 2 chei ) , geamuri tenta verzuie , proiectoare , bari vopsite in culoarea caroseriei , bandouri laterale , temporizare stergatoare , 4 tetiere reglabile , centuri pretensionate fata si spate ...


Imbunatatiri :

- admisie sport ( filtru aer sport + traseu admisie modificat )
- evacuare Borla Sport 50 mm INOX completa ( cu acte de gar BORLA si autorizatie RAR )( 200 euro )
- cip tuning ( ECU nou + mapare sport ) ( 100 euro ) ( toate schimbarile au dus-o in 85 cp si un consum mai mic de combustibil !)
- baterie Varta Dynamic Silver 63 Ah/640 Ah + borne profesionale ( 100 euro )
- izolare traseu A/C
- lampi Philips Extreme Power + pozitii pe LED-uri + leduri daylight + mini-strobo in far ( 80 euro )
- distantiere de 7 mm la toare rotile ( 30 euro )
- cotiera ( 30 euro )
- plafoniera cu leduri
- ceasuri de LGN cu computer de bord ( inclusiv consum instantaneu ) ( 100 euro )
- insonorizare ( compartiment motor + interior ( tablou bord + pedalier + podea spate ) + usi fata + portbagaj + hayon )( 50 euro )
- portbagaj si hayon capitonat complet ;
- lumina portbagaj ( neon )
- sistem audio HERTZ DIECI ( sistem complet fata 16,5 cm + difuzoare spate 6x9 )( 200 euro )
- Player MP3 Pioneer 6850MP ( kit complet )( 250 euro )
- alarma full ( senzor perimetru dual + pager + senzor soc )( 150 euro )
- folie ( geamuri spate + luneta 50% light dark )
- deschidere portbagaj din telecomanda ;


Piese schimbate :

- kit distributie original Renault ( 150 euro ) ;
- rola intinzatoare accesorii ( 50 euro ) ;
- kit ambreiaj Renault ( 150 euro ) ;
- toate consumabilele au fost schimbate ( uleiul si filtrul la 8.000 km , filtrul aer curatat la 6.000 , filtru polen , ulei cutie , antigel , lichid frana si orice consumabil ... ) ;
- amortizoare fata si flanse ;
- doua cauciucuri fata noi BFGoodrige ;
- burdufurile planetare ;
- UCE nou in garantie + actuatoare noi ( 100 euro ) ;


- este in perfecta stare de functionare , nu necesita nici o interventie ;
- masina are CASCO pana in februarie 2009 , contractul este valabil si il transfer cumparatorului ;
- ITP valabil pana in 2009 ;
- sunt al doilea proprietar , am carte de service la ea , reviziile si tot ce a fost nevoie le-am schimbat la un service personal ;
- masina nu a avut accidente !!!

Pret 5000 euro / 18.500 RON .

Contact : 0722.22.08.84 sau ID messenger : eugen_foxy



P.S. : Astept intrebari NUMAI din partea cumparatorilor !
Abtineti-va de la comentarii si off-topicuri !
AR-18-MOS
O hartie, ceva, din care sa reiasa ca ai 85Cp ... ?
marius80_eugen
Se poate face dyno-test la ea , impreuna cu viitorul proprietar . Eu stiu cum merge si se poate face proba la ea in momentul in care ne intelegem pentru cumparare .
marius80_eugen
Ca o alternativa de pret : 4600 euro fara muzica pe ea !

Asta spun pentru ca am avut cereri din partea unor persoane care nu sunt pasionate de muzica si nu apreciaza bani bagati in aceste imbunatatiri .
Deci masina fara muzica : 4600 euro !
mark``
Deci nu cred ca o vinzi! Pai de ce? Te-ai chinuit atata s-o tot faci si... Eram si noi frati cu 2 solenze rosii si acum gata ne tradezi? Cum ziceai si in topic, SCUZA-MA DE OFFTOPIC dar vroiam sa-mi iau intrebarea asta de pe suflet!
marius80_eugen
Si fosta berlina la fel am dat-o si anume in putere si cand mai avea ce "arata" , nu dupa ce masina trece de prima tinerete . Vreau ca viitorul proprietar sa fie cel putin la fel de multumit de ea de cum am fost eu , mai ales ca el nu are ce mari modificari sa-i faca .
In principiu masina cauta pe cineva care stie sa o foloseasca bine , sa aiba grija de ea si ii garantez ca va fi uimit de multe ori de ce poate masina .
Vreau sa subliniez faptul ca masina are full CASCO pana la anul , deci puteti beneficia de el , fiind transferabil .

Pret : 4600 euro fara audio / 5000 euro cu audio ( sistem Hertz fata si spate ) .
marius80_eugen
Un UP !
marius80_eugen
UP !
marius80_eugen
Un UP mic dupa un concediu mic !
marius80_eugen
Rog a se inchide topicul !
Pana in primavara masina este rezervata pentru o ruda , dar tot eu voi fi in posesia ei pana atunci . Daca atunci va fi alta situatie o voi pune iar la vanzare .
Asta e , nu ati scapat inca de mine din punctul asta de vedere cool.gif !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.