Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] piese Renault
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sechi
Vand piese pentru Renault 19, 21 si Twingo, din dezmembrari. Masinile care se dezmembreaza se pot vedea in poze.

Tel. 0745 404012
1100 Rs
renault 19 are cumva motor 1.8 16valve ?
sechi
Nup. E Renault 19 Energy, 1,2l, benzina, injectie monopunct.
sechi
Se mai adauga un Renault Clio Symbol, 1,4 benzina, an 2000, lovit pe partea stanga.
Tudor B
Un pret pentru satelitul de comanda audio de langa volan de pe symbol?
sechi
Imi pare rau, dar satelitul respectiv n-a scapat intreg.

Azi postez si poze cu masina:
asianickro
twingo are aer conditionat?
cmandrei
Symbolul cati km avea la bord ? (daca se stie) ... catalizatorul mai e intreg ? din motor ce a "crapat" ? masina este in Craiova ?
sechi
Twingo nu are aer conditionat.

Symbolul avea aprox 120 000 km. Catalizatorul cred ca este intreg, nu m-am uitat sub el sa-l vad. Motorul nu are absolut nici o problema. A scapat neatins. Da, masina este in Craiova.
costelpuscu
In Craiova,mai exact in ce zona sau strada se poate vedea ? Ca m-ar interesa si pe mine cite ceva. Cum luam legatura? Multumesc mult.Costel
m_and_trix
Ceasuri bord renault 21 diesel?
ionutt daniel
Maciulie modelul asta ai?
cmandrei
Exista posibilitatea sa te uiti la catalizator sa vezi daca e cat de cat ok ? [si daca se poate sa-mi spui un pret]
sechi
@costelpuscu: Daca vrei sa vezi masina, te rog sa suni la 0744 403177 - Ovidiu. Cu el o poti vedea si poti sa discuti despre piese si preturi. Masina se afla in cartierul Troaca.

@m_and_trix: Da, exista, dar nu stiu sa-ti spun cat de bube sunt, deoarece nu am vazut masina mergand.

@ionutt_daniel: Nu am maciulie modselul acela.

@cmandrei: Ma voi uita la catalizator cu prima ocazie si iti voi spune in ce stare este si cat costa.
FlorinG
Am un casetofon de pe un Renault care avea afisajul separat, Există cumva vreun asemenea afisaj în stare de funcționare?
Si de asemenea m-ar interesa și cablajul de legătură dintre ele. Doresc să-l pun pe un Espace
Mulțumesc anticipat!
sechi
Ma voi uita in zilele urmatoare in ce stare sunt afisajul si cablajul si iti voi comunica.
FlorinG
Nici un răspuns încă?
worship.gif
sechi
Din pacate, nu am nici un afisaj si nici un cablaj bune. Imi cer scuze pentru intarziere!
dragosd13
oglinzi electrice de megane sau compatibile ai
cmandrei
Pentru clio acele, farurile mai sunt ? capacul de la filtrul de polen mai este ? pasla de sub capota se poate da jos fara sa fie rupta ? {eventual niste preturi daca partile mai exista} Mersi,
sechi
Exista farurile, capacul acela si pasla. Trebuie sa ma uit la ele in ce stare sunt. Dupa aceea iti voi comunica si preturile.
cmandrei
Multumesc, astept (sper sa fie modelul cu dublu optic la faruri).
goransplit
Buna!As avea nevoie pentru twingo de captor de viteza si,in ideea in care are airbag,de calculator airbag.Modelul dezmembrat este mai vechi,mie imi trebuie pentru modelul metropolis '99,nu stiu exact care ar fi diferentele la cele doua piese.astept raspuns,pa
sergiu_studineanu
kit geamurile electrice?
sechi
@ sergiu_studineanu: clio a avut geamuri electrice, dar nu cred ca a scapat mare lucru din kit.

@ goransplit: din pacate, asa cum ai zis, e model mai vechi , fara airbag, iar captor de viteza nu stiu daca are si care este.

@ cmandrei: farurile sunt intregi, dar au urechile rupte, iar cel din stanga are si corpul fisurat. Capitonajul capotei este super. Capacul de la filtru nu mai este. Voi pune poze cu ele.

Postez si o poza cu maciulia de la schimbator.
cmandrei
Multumesc pentru raspuns. Farurile oricum sunt cu un singur bec, deci nu sunt bune pentru mine ... capitonajul mai are "bradutii" aia de prindere sau s-au stricat cand au fost scosi ? Care i-ar fi pretul ?
mbugsy
R19-le este cu geamuri electrice?
imi poti trimite o poza cu macaralele?
sechi
@ cmandrei: Capitonajul nu mai are bradutii, deoarece se rup la demontare. Braduti se gasesc la orice magazin de piese auto. Despre pret...fa-mi, mai bine, tu, o oferta!

@ mbugsy: R 19 e varianta ieftina, asa ca nu are geamuri electrice.
gmt97hr
Un carlig de remorcare pentru Laguna II an fabr.2001 ?
faustino
salut!
spune-mi si mie un pret pentru proiectoarele de r19, ornamentul de prag stanga,bara spate si toate chederele usilor
multumesc
vyalli
Se dezmembreaza motorul??? daca da ma intereseaza un pret pt corpul clapeta +motorasul pas cu pas.

Multumesc anticipat.
sechi
@ gmt97hr: Nu am asa ceva, deoarece n-am nici o Laguna.

@ faustino: iti voi da raspunsul curand privind preturile. trebuie sa vad cat sunt de bune piesele cerute. N-am inteles care chedere de usi: cele de la geamuri sau cele de pe caroserie?

@ vyalli: E posibil sa se dezmembreze si motorul. De la care masina te intereseaza?
_182_
twingo mai are clipsurile cu care se prinde polita de hayon ?

incercuit cu rosu in imagine
faustino
cele de la baza geamului care se prind de usa
AdrianoBoy
Salut symbolu avea AC??? ma intereseaza conducta din aluminiu cea lung de la aer conditionat??
sechi
@ _182_: Nu stiu daca le mai are. o sa ma uit si iti spun.

@ faustino: Proiectoarele s-au dat. am ornamentele de prag, bara spate si chederele de care ai zis. Cer 100 Euro pe toate.

@ AdrianoBoy: instalatia de aer conditionat de pe Clio symbol s-a vandut deja cu totul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.